משחק הכיסאות: למה מסאי דגו פוטר מק"ש?

שבחים מצד אחד וחוסר סבלנות מנגד. רפואה הוא התשובה?

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  21.10.19 - 15:27

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

27 ביוני - איזי שרצקי מכנס מסיבת עיתונאים לקראת פתיחת העונה של עירוני ק"ש: "אני עוקב אחרי דגו מכפ"ס, וגם לפני. אני מאמין שנצליח העונה", "אני יודע איך הוא אוהב לשחק וזה מתאים לי", "השחקנים שדגו בחר, הייתי בוחר אותו הדבר".

לאור הדברים, הרומן בין שרצקי לדגו נראה מבטיח. מאמן צעיר שדוגל בעבודה קשה מחוץ למגרש, כדורגל התקפי ולעיתים אף חצוף. הבעלים עצמו רצה לעשות קפיצת מדרגה לאחר שנים של כשלונות וההתחלה נראתה ורודה.

ק"ש הרשימה במשחקי גביע הטוטו, היא לא הייתה רחוקה מניצחון על מכבי תל אביב בחצי הגמר והעפלה לגמר. כמעט כל הזרים החדשים נתנו תפוקה, אך אף אחד לא ציפה למה שיקרה בליגה. ק"ש עשתה היסטוריה והייתה לכובשת הראשונה באצטדיון בלומפילד. הקבוצה של דגו הקשתה מאוד על בני יהודה, אך טעות שיפוט של אלי חכמון הרסה את המומנטום. ק"ש הפסידה בתוספת הזמן, שרצקי התפרץ על השופטים, הגיע לבית הדין ואף קיבל תמיכה מהוועדה המקצועית של איגוד השופטים.

גם במשחק נגד הפועל כפ"ס, ק"ש קופחה, גם הפעם הבעלים הטיל אשמה על צוות השיפוט, אך כבר אז אפשר היה להבחין בלחץ שגובר. מול מכבי חיפה ובית"ר ירושלים, שתי קבוצות שנבנו למאבקי צמרת, ק"ש שיחקה כדורגל, אך הפסידה. בשורה התחתונה - אפס נקודות לאחר ארבעה מחזורים. המשחק נגד הפועל חדרה היה המבחן של דגו, קבוצתו שיחקה טוב, אך סיימה בתוצאת תיקו (2:2). גם לפני המשחק נגד מ.ס. אשדוד כבר היו דיבורים על סיום דרכו, אך ק"ש ניצחה.

למשחק נגד הפועל באר שבע באצטדיון טרנר עלה דגו עם ארבעה שחקני התקפה, קבוצתו הגיעה למצבים, לחצה את המקומיים, הייתה קרובה לניצחון, אך לבסוף נחלה הפסד. אנשי ק"ש זכו למחמאות מאנשי ב"ש וביניהם, ברק בכר ובלם נבחרת ישראל לואי טאהא.

דווקא אז, מהנקודה המעודדת הזו, לכולם היה ברור שהקדנציה של דגו בק"ש הסתיימה. לא ברור אם נקודה הייתה משאירה אותו בתפקיד, אבל הסבלנות פקעה. דגו נכנס לשורה ארוכה של מאמנים שלא הותירו חותם בק"ש.

שרצקי עצמו לא לקח אחריות על הפיטורים והעביר את השרביט למנכ"ל, יוסי אדרי. שרצקי מאמין בשילוב שחקנים צעירים ומסתמן כי גם לעובדה שיובל לוין וסמואל בראון קיבלו פחות דקות במשחקים האחרונים, יש משקל על ההחלטה. בקיץ הייתה לשרצקי הזדמנות למנות מאמן בעל ניסיון רב יותר מדגו, אך הוא בחר במאמן בעל השקפת עולם כמו שלו. עירוני ק"ש היא הקבוצה הראשונה לעונת 2019/20 שפיטרה את המאמן שלה.

זמן רפואה
ארבע שעות בלבד לאחר הודעת פיטוריו של דגו, יצאה הודעה כי קובי רפואה מונה למאמן החדש. גם אם לא באופן רשמי התקיימו שיחות, הגישושים היו מאחורי הקלעים גם לפני כן.

רפואה מקובל ע"י אנשי ק"ש, הוא רשם הצלחה עם קבוצת הנוער ומצוי בקשרי ידידות עם שרצקי. רפואה מקבל סגל מגוון, עמוס בכשרון בחלק הקדמי, קישור צעיר וחלק הגנתי לא מחובר.

הפעולה הראשונה של רפואה תהיה לייצב את ההגנה. מעניין יהיה לראות האם השינוי בעמדת המאמן יביא לשינוי במעמדם של יובל לוין וסמואל בראון.

בעונה שעברה שלושה מאמנים עמדו על הקווים בק"ש, אנחנו רק בחודש אוקטובר ורפואה הוא המאמן השני. יש בסגל של ק"ש פוטנציאל רב, אך כדי להוציא ממנו את המיטב יצטרכו במועדון סבלנות. מצרך נדיר בכדורגל הישראלי.