"חסרה איכות בחוד. למה בלקמן מקבל קרדיט?"

איביץ' ספג. השחקנים ספגו קנס קולקטיבי של 2,000 ש"ח

תומר לוי
תומר לוי  22.10.19 - 06:33
תחילת כתבה

צפו בתקציר הניצחון של מכבי תל אביב

מכבי תל אביב אמנם גברה אתמול (שני) על מ.ס אשדוד 0:1, אך הניצחון הדחוק וחוסר החדות מול השער הדליקו נורה אדומה במועדון. "איביץ' מנסה בכל פעם חוד אחר אבל בבירור חסרה לנו איכות", אמרו במועדון. ביקורת הושמעה על ההתעקשות של מאמן הקבוצה לדבוק בניק בלקמן. "לא ברור למה הוא מקבל צ'אנסים בעוד שאילון אלמוג כמעט שלא מקבל הזדמנויות".

מי שכן הביע סיפוק מהתוצאה הוא מאמן הצהובים, ולדימיר איביץ'. "ניצחנו במגרש קשה. אשדוד עשו חיים קשים להרבה קבוצות, זה מקום שמאבדים בו נקודות. הניצחון היה מאד חשוב בעבורנו", אמר הסרבי.

נוסף על הניצחון, מכבי תל אביב שוב שמרה על שער נקי נוסף ורושמת נתון מדהים של תשעה שערי זכות למול אפס שערי חובה. כובש שער הניצחון, צ'יקו אופואדו, התייחס לחוסן ההגנתי של הקבוצה. "כולם עובדים מאד קשה העונה. דניאל טננבאום שמר שוב על רשת נקייה, זה קרדיט גדול בשבילו", אמר.

בד בבד, במועדון מתמודדים גם עם בעיות משמעתיות. כל שחקני הקבוצה נקנסו בסכום של 2,000 ש"ח בעקבות ידיעה שפורסמה בתקשורת וכביכול הגיעה מחדש ההלבשה. איביץ' החליט על העונש ביחד עם ראשי הקבוצה.

לצד זאת, אי אפשר שלא להתייחס למצבת הפצועים הבעייתית של האלופה. בעוד שעומר אצילי שב לסגל להתמודדות אתמול, ניקוליץ' סובל מדלקת בברך וצפוי להיעדר שבוע נוסף. כמו כן, ריקן ספג מכה בעינו ונפגע ברשתית. בתוך כך אלירן עטר אמור לחזור להתאמן השבוע ואייל גולסה צפוי לשוב לסגל בהדרגה לאחר פציעתו.

בעיה נוספת עמה מתמודדים במועדון לקראת משחק העונה הראשון של 2019/20 נגד הפועל באר שבע, הוא סוגיית כיבוש השערים בבלומפילד - אף שחקן של הקבוצה עוד לא כבש באצטדיון המחודש. למאמן הקבוצה הייתה דעה מעניינת בנושא: "הבעיה בבלומפילד היא התרגשות. כולם מגיעים במוטיבציה גבוהה ורוצים לכבוש, כך שעלינו להוריד לחץ, לשחק כמו שאנחנו מנסים להיראות בחוץ. השם 'בלומפילד' לא יביא את שערים, זו העבודה של השחקנים ועליהם להפנים את זה", הסביר.

גם אופואדו התייחס לסוגיה. "אנחנו אוהבים את בלומפילד ואת האווירה, אין לנו פאניקה באצטדיון. בכללי, הגולים לא מגיעים. זה לא שאנחנו שומרים שערים, כל אחד רוצה לכבוש. אני חושב שלקראת משחק כזה מול הפועל באר שבע אנחנו צריכים להתאפס ולתת לקהל את מה שהם רוצים מאיתנו, שזה שערים וניצחון בבלומפילד", אמר.

השחקן התייחס גם לעתידו, שכן הוא נמצא בשנה האחרונה לחוזה שלו במכבי תל אביב: "אני לא יודע אם אמשיך פה, זה תלוי במועדון ובמאמן שלי. האחריות שלי היא לשחק ולדברים שקורים על הדשא. מעבר לזה, הסוכן שלי אחראי. אני יודע שזו זו שנה אחרונה בחוזה שלי אבל אני מאוד אוהב את הקבוצה ואת האוהדים, שתמיד באים עם תשוקה למשחק", סיכם.