כץ תומך באלון: ה-VAR - לא הפתרון המושלם

אחוות בעלים אחרי רעננה-הפועל חיפה. והבה: מעודד מהיכולת

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  22.10.19 - 07:07
תחילת כתבה

בהפועל חיפה ירצו לשכוח את המשחק אמש (שני) נגד הפועל רעננה. אמנם הקבוצה של חיים סילבס לא הפסידה (0:0), אך כבר ידעה משחקים טובים יותר, בלשון המעטה. דקות ספורות לפני פתיחת המשחק איבד חיים סילבס את הבלם הסרבי, ניקולה גולאן בעקבות פציעה. גל אראל הוקפץ להרכב ולירן סרדל הוסט למרכז ההגנה. אמרי וולשמן שקיבל לראשונה את חולצת ההרכב ולא הרשים. הפועל חיפה חסרה ברק בחלק הקדמי, כאשר בהיעדרו של גילי ורמוט הפצוע כל מלאכת היצירתיות הייתה על כתפיו של גידי קניוק.

הבעלים, יואב כץ, סיכם: "אני לא חושב שהקבוצה במשבר, היא נלחמה ושיחקה יפה. עמדנו יפה בדברים הטקטיים. הגנה טובה, התקפה פחות טובה, אבל בסה"כ הקבוצה נמצאת באמצע הטבלה ואנחנו מקווים שהיא תסתכל למעלה. אני לא חושב שהיה משחק גרוע, היה משחק טוב של ההגנה, לא משחק טוב, כמובן, של ההתקפה שבעטה פעם אחת לשער, אבל אני לא חושב שלרעננה בהכרח היה משחק טוב. אבל יש לנו קבוצה עם המון מוטיבציה והגנה נהדרת. אומנם ההתקפה מצויינת, אבל נעבוד על הצד הזה. המטרה היא להיות בפלייאוף העליון".

סיפור המשחק היה השיפוט. בסיום התבטא הבעלים של הפועל רעננה, אשר אלון, בנושא ומתח ביקורת על השופט הראשי, נאאל עודה ושופטי ה-VAR. כץ הביע סולידריות בנושא: "לפני שבועיים, מול ב"ש, פסלו לנו גול חוקי ב-100%. לדעתי ה-VAR זה עדיין לא הפיתרון המושלם. אולי זה טוב בפוטבול אמריקאי, בטניס, אבל בכדורגל זה לא נותן את התשובות הנכונות ב-100%. לדעתי אפילו לא ב-90%".

בן והבה התרגש מהטקס שנערך לו לפני המשחק ע"י הפועל רעננה. הבלם סיכם: "אני מעודד מהיכולת ההגנתית שלנו וממשחק ההגנה של כל הקבוצה, זה משהו שצריך לעבוד עליו בצד המנטלי ועבדנו עליו טוב, וראו שיפור גדול בזה. צריך לעבוד על המשחק ההתקפי לא בהכרח שחקני ההתקפה, אני בטוח שהמאמן ימצא את המתכון לצלוח את המשימה הזו. אנחנו להיות יותר חזקים בעיקר בראש, לצלוח קרבות מכל סוג שצריך ובכל אזור במגרש, בהמשך זה גם יביא 3 נקודות".

לקראת המשחק הקרוב נגד הפועל תל אביב הוסיף: "הם התאוששו ועשו ניצחון מצויין. לכל קבוצה המטרות שלה, אנחנו נגיע לשם ואני מקווה שנצלח גם את המשימה הזו".