בשל כרטיסים: מתיחות בין בית"ר לבני יהודה

בי-ם נטען כי היריבה פעלה בניגוד לתקנון. "סערה בכוס מים"

תומר לוי
תומר לוי  23.10.19 - 09:34
תחילת כתבה

מתיחות בין בית"ר ירושלים להנהלת בני יהודה. הרקע: טענה להפסקת מכירת כרטיסי נוער/חייל לאוהדי הקבוצה האורחת, שתגיע ביום ראשון לראשונה לאצטדיון בלומפילד המחודש, למפגש מול הכתומים; העניין עורר את זעמם של אוהדי בית"ר ירושלים, שהציפו את הרשתות החברתיות במחאה וגם פנו להנהלת המועדון שלהם בעניין.

לאחר פתיחת המכירה, התקבלו תלונות מאוהדים לפיהן נגמרה מכסת כרטיסי הנוער אחרי שרק 180 כרטיסים כאלה נמכרו. בדיקה מול הנהלת בני יהודה העלתה כי הקבוצה החליטה לסגור את מכירת הכרטיסים הללו ולשנות את המחיר ל-80 ש"ח אחיד. על פי התקנון, מחיר כרטיס נוער אמור לעלות 40 שקלים.

בבית"ר טוענים: "מדובר בצעד אשר לא מקובל על המועדון ומנוגד לתקנון. לאחר פנייה להנהלת בני יהודה להחזיר את מחירי הכרטיסים, נעננו בשלילה. הוגשה פנייה גם למנהלת הליגה על מנת שתטפל בנדון בהקדם האפשרי. אנו מצרים על הדרך בה בחרה הנהלת בני יהודה ונעשה את כל מה שניתן על מנת לדאוג לאוהדים שלנו".

עוד נמסר מבית"ר: "לאחר פנייה להנהלת בני יהודה להחזיר את מחירי הכרטיסים המקוריים, החליטה הנהלת בני יהודה להעלות את מכסת כרטיסי הנוער  ל-950 כרטיסים בלבד. מדובר בכמות נמוכה ביחס לכמות הכרטיסים שאמורה להימכר למשחק".

"בית"ר בחרה לעשות סערה בכוס מים"
מהצד השני, יש לציין כי מכירת הכרטיסים הוקפאה זמנית בהתייעצות של בני יהודה עם גורמי ביטחון, לאור ההבנה שמבוגרים קונים את כרטיסי הנוער דרך האינטרנט, דבר שעשוי ליצור לחץ בכניסות. בשעות הלילה הושגה ככל הנראה פשרה באמצעות מנהלת הליגה, והמארחת תעביר עוד 1,000 כרטיסי נוער/חייל לבית"ר לצורך מכירה.

בני יהודה מסרה תגובה משלה: "ההחלטה להגביל בשלב זה את מכירת כרטיסי הנוער לאוהדי בית"ר ירושלים לקראת משחק הבית הקרוב בין שתי הקבוצות, התקבלה לאחר התייעצות עם גורמי אבטחה ומקרי עבר, המעידים על כך שאחוז לא מבוטל של כרטיסי נוער נרכשים על ידי אוהדים בוגרים במכירה מוקדמת (אינטרנית/טלפונית). חבל שהנהלת בית"ר ירושלים, המודעת למצב, בחרה לעשות סערה בכוס מים מעניין שהיא בעצמה מנסה להתמודד איתו במשחקי הבית שלה. היו עושים נכון אם היו מגבים את הרעיון שיזמנו במטרה למנוע, או לפחות למזער, את התופעה של רכישת כרטיסי נוער על ידי אוהדים בוגרים".

בנושא אחר, אופיר קריאף לא מצליח להתאושש מהקרע הקטן שלו באזור המפשעה ועשוי לעבור אולטראסאונד נוסף. אתמול (שלישי) הקשר ניסה להתאמן, אך חש כאבים באזור. בבית"ר מקווים שהפציעה לא החמירה ושקריאף יוכל לחזור בקרוב לסגל הקבוצה, אם כי ברור שזה לא יקרה במשחק הקרוב נגד בני יהודה. דיוגו ורדסקה קיבל מחמאות לאחר שהפגין יכולת טובה במשחקים האחרונים. "הוא בלם מצוין שצריך את זמן ההתאקלמות. כל מי שרואה אותו במשחקים האחרונים מבין שהבאנו בלם ברמה גבוהה", אמרו בקבוצה.