אייל סגל: "אני חלוק עם המאמנים על רועי קהת"

בעלי נתניה התראיין ל'מגרש פתוח' ודיבר על הקשר: "דראפיץ' וברדה רצו להביא שחקן על המשבצת שלו ולא אישרתי, הוא לא קיבל הזדמנויות". על כהן: "השקענו בו הרבה כסף"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.10.19 - 18:15
תחילת כתבה

הרכש המרשים שביצעה בקיץ וההצלחות בשנתיים האחרונות גרמו לחשוב שמכבי נתניה תיאבק בחלק העליון של הטבלה, אבל לפי שבעת המחזורים הראשונים נראה שהמטרה שלה העונה תהיה דווקא לא להסתבך שוב בתחתית. הבעלים, אייל סגל, התארח היום (רביעי) בתכנית 'מגרש פתוח' ודיבר בצורה גלויה לחלוטין על מצבה הלא פשוט של הקבוצה, הסיטואציה שנוצרה עם האוהדים וגם על שחקנים דוגמת אלמוג כהן, רועי קהת, פאטוס בצ'יראי ועל צוות האימון שלו. הבעלים הודה כי קבוצתו נמצאת "הרבה מתחת לציפיות" שהיו לה בתחילת העונה.

"ציפינו, קיווינו ובכדורגל, בניגוד לעסקים, לפעמים חסר מילימטר ואז הדברים מתפרקים לך", פתח ואמר סגל. "הסגל שנבנה, נכון לכרגע, לא מספיק מחובר מקצועית. יש מספר עמדות בעייתיות. למרות זאת, אני מנסה להיות ריאלי ומעט אופטימי. הצוות המקצועי אמר לי שהוא מרגיש שהאירוע ביום שישי, בו שני שחקנים בכירים נזרקו מהסגל (בצ'יראי וגולבארט), החזיר להם את הקבוצה. בניגוד לעסקים אחרים, זה המקרה היחיד בו אני לא יכול להשפיע על התוצאה. כשאתה לא יכול להשפיע עליה, אתה הרבה יותר טרוד".

הבעלים הוסיף ואמר: "עשרה ימים קודם לכן דיברתי עם המאמנים. אמרתי להם ששולחן בחדר ההלבשה שוברים פעם אחת, בפעם השנייה זה נהיה נדוש. אני מקווה שהשולחן שנשבר יהווה נקודת מפנה ונראה תוצאות אחרות. זו המטרה, אבל אני לא יכול להתכחש למה שאנחנו רואים על המגרש. המאמנים שולטים בחדר ההלבשה. זה נכון שיש אנשים מסויימים שמנסים להדליק אש ולא מצליחים. אני מבין את הקהל, גם את האנשים שחורגים מהמקובל בצורת הביטוי. הכאב שלהם הוא כאב אמיתי. זו הסיבה שיצאתי לקהל אחרי המשחק האחרון. גם כשנשמעים קולות אחרים, זה מעט".

סגל גם דיבר על אלמוג כהן: "אנחנו מצפים מאלמוג כהן להרבה דברים שהם לא מקצועיים, השקענו בו ובדני עמוס הרבה כסף. יש לי תחושה שהוא לוקח על עצמו מקצועית יותר ממה שהוא צריך לקחת. הוא צריך להיות הגרזן, ולא השחקן שבונה את המשחק מאחור. כשהחתמתי אותו לארבע שנים, אז כל הקהל היה מאושר כולל פוסטים שאמרו ש'זה היום המאושר בחייהם'. אני מאמין בו כאדם וכשחקן, הוא עושה כל מאמץ. אני לא שופט על פי המשחק האחרון. בניגוד לקבוצות אחרות במצבנו, מכבי נתניה נמצאת די מתחת לרדאר ונקפיד על זה. כל עוד אני מאמין באנשים, אני צריך לתת להם את השקט, גם כשאני לא ישן בלילה".

על רועי קהת, שלטענת סגל לא קיבל מספיק הזדמנויות: "אני חלוק עם המאמנים עליו. שחקן כמו רועי קהת היה יכול לקבל הרבה יותר דקות וגיבוי כמו שעושים בלא מעט מקרים כשרוצים להחזיר שחקן למגרש. אני הייתי מחבק שחקן כזה ואומר לו 'אתה המנהיג שלי'. המאמנים רצו להביא שחקן על המשבצת שלו ואני לא אישרתי את זה, כי חשבתי שהוא לא קיבל מספיק הזדמנויות. השקעתי בו לא מעט כסף ורדפתי אחריו כמצוות המאמנים. חיפה ביקשה כסף וגם שילמתי לה. לא מסיימים הכל אחרי חמישה משחקים. ערכתי שתי פגישות מקצועיות עם המאמנים, ובשיחה אחת דיברתי ספציפית על רועי קהת כי אני חושב שהוא צריך לקבל את הצ'אנס".

סגל גם התייחס למעמד המאמנים והצוות המקצועי שלו: "אין מנדט חזק יותר מהמנדט של המאמנים במכבי נתניה. אני מאמין שהצוות המקצועי הוא הצוות הטוב ביותר שיכול להגיע למקומות שייחלנו עם השחקנים האלה. כשהחתמתי את דראפיץ' והצוות שמסביבו לחמש שנים, הכוונה הייתה מאוד ברורה ואנחנו עומדים בזה בצורה מכובדת".

לבסוף, סגל גם התייחס למצבו של פאטוס בצ'יראי: "גם בשנה שעברה לבצ'יראי היו תקופות טובות ופחות טובות. אני מאמין בו מאוד, למרות המשבר שנותר בינו לבין הקהל בגלל הפנדל שהוא בעט בגמר הגביע. הוא הסביר את זה. אני מאמין שהוא יחזיר בריבית על הפנדל ההוא וגם על דברים אחרים". על גבי קניקובסקי: "הוא צריך לשחק על המשבצת של עלי מוחמד. לצערי הרב, הוא עדיין לא משחק שם. במשחק האחרון הוא שיחק כמגן שמאלי".