"אליפות? מוקדם להגיד, אבל בית"ר מהחזקות"

אבוקסיס פירגן, בני יהודה מתכוננת: "יכולים לנצח כל אחת"

תומר לוי
תומר לוי  24.10.19 - 15:25
תחילת כתבה

בני יהודה התרגלה בשנים האחרונות להיות הכבשה השחורה של הקבוצות הגדולות והיא הוכיחה זאת אשתקד, כשהייתה הקבוצה היחידה שהנחילה למכבי ת"א הפסד, אבל במחזור הקרוב מצפה לה משוכה קשה במיוחד בדמותה של בית"ר ירושלים. רגע לפני שהוא פוגשת את הקבוצה מהבירה אולי בגרסה הטובה ביותר שלה העונה, יוסי אבוקסיס התייחס להתמודדות במסיבת העיתונאים המסורתית.

"התוצאה מול מכבי חיפה הייתה טובה", סיכם תחילה מאמן הכתומים את התיקו מול הירוקים. "אני חושב שבחלק מהמשחק היה לנו יכולת טובה, בחלק אחר קצת פחות טובה, אבל שיחקנו מול קבוצה שנמצאת בכושר מצוין עם קהל אדיר שדחף אותם - זה לא פשוט. היה לנו משחק הגנה טוב. בהתקפה היו רגעים שאם היינו יותר חדים ויותר חכמים היינו יכולים לכבוש שער נוסף, במיוחד בסוף, אבל זה היסטוריה - אנחנו עם הפנים לבית"ר ירושלים".

על הציפייה משחקני ההתקפה הוסיף: "אני תמיד אומר לשחקנים שלי שאנחנו יכולים לעשות תוצאה טובה מול כל קבוצה. יש כאלה שאני דורש מהם יותר וברגע שהם יקבלו קצת יותר ביטחון אנחנו נראה שיפור גם בחלק ההתקפי. אנחנו תמיד שואפים להיראות יותר טוב ועובדים קשה כדי שזה יקרה כבר במשחקים הקרובים".

על שיטת שלושת הבלמים: "נמאס לי לענות על השאלה הזאת. ישבתי אתמול וראיתי ליגת האלופות, חצי מהקבוצות שיחקו עם שלושה בלמים, אבל כשמישהו מאירופה עושה את זה אז זה 'וואו', ואם מישהו מישראל עושה את זה אז זה בונקר. השיטה הזו חוזרת לאופנה עכשיו, גם באנגליה ובגרמניה. אנחנו עשינו את זה הרבה לפני הגרמנים והאנגלים".

על הקרב מול בית"ר אמר: "יש להם המון שחקנים מסוכנים עם יכולות וקהל גדול שידחוף אותם, נצטרך להיערך בהתאם. ראיתי את המשחקים האחרונים שלהם, הולך להיות משחק מאוד קשה. אם היא תתמודד על אליפות? לא יודע להגיד, הליגה רק בחיתוליה. לדעתי רק אחרי 10-15 מחזורים אפשר לראות מגמות בטבלה, אבל אין ספק שבית"ר זו אחת הקבוצות החזקות בליגה".