טביב: "בעלי הפועל ת"א הציעו לי להיכנס כשותף"

במהלך דיון ב"ראשון לכל כדור" על מצבם הקשה של האדומים, הבעלים לשעבר חשף פניה מצד גרינברג: "האיש שאמר לי שאני לא ראוי לנהל, דיבר איתי. אמרתי שאני לא מעוניין"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.10.19 - 07:02
תחילת כתבה

הפועל תל אביב במצב קשה. הקבוצה מדשדשת בתחתית, ניצחה רק משחק אחד מתחילת העונה (וגם הוא עם הרבה מאוד מזל), וגם מבחינה ניהולית אחד המועדונים המפוארים בכדורגל הישראלי נראה מעט חסר אופק. ובמצבים כאלה, מתעוררים געגועים לבעלים שאיתו הספינה שטה היטב (גם אם היה מעורר מחלוקת). אמש, התברר כי לא מדובר רק בשמועות: אלי טביב חשף ב"ראשון לכל כדור", אמש (ראשון), כי הבעלים זאב גרינברג הציע לו שותפות בבעלות על המועדון.

  • "ראשון לכל כדור", בכל ראשון ב-5PLUS אחרי מהדורת חדשות הספורט

במסגרת דיון ב"ראשון לכל כדור", שעסק במצבה הנוכחי של הפועל ת"א, טביב סיפר את השתלשלות האירועים: "ישבתי לפני מספר חודשים עם בעלי הפועל תל אביב. ומי אחד מהם? זאב גרינברג, זה שאמר שאני לא ראוי". טביב היה נחרץ: "אמרתי לו שאני לא מעוניין לרכוש את הפועל ת"א. נקודה. רצו לשבת איתי, לדבר איתי. דיברו איתי על הנושא של הפועל ת"א, אמרתי שאין לי בעיה לשבת ולהקשיב מה הם דורשים".

"הם רצו שאכנס בתור שותף. אמרתי שבשום פנים ואופן אני לא מוכן. אותו בנאדם שאמר שאני לא ראוי (גרינברג)", טען טביב וכשנשאל מה התמורה ענה: "להחזיר את חובות הבעלים וכנראה להציב תקציב מסוים בהפועל ת"א. אמרתי לא. אני עדיין לא רוצה כלום".

טביב פרץ לתודעה כבעליה של הפועל כפר סבא, אותה רכש בשנת 1992. הוא רשם 12 עונות כבעלים היחיד של המועדון, בין 1996 ל-2008, עד שלאחר שהקבוצה ירדה לליגה הלאומית, החליט לנסות ולהשתדרג. הקדנציה של טביב במתחם חודורוב היתה סוערת כמעט מראשיתה: תחילה ניהל אותה ביחד עם מוני הראל, שם הפועל ת"א הגיעה לשיאה עם זכייה בדאבל ב-2009/10 והופעה בשלב הבתים של ליגת האלופות, אך אז השתלט על הקבוצה במאה אחוזים והחלה מערכת יחסים מעורערת עם הקהל. האוהדים הפגינו נגדו בכל משחק בית, כמו גם מול ביתו בכפר שמריהו, והובילו לעזיבתו בתום עונת 2011/12.

אחרי שנפרד מהפועל ת"א התחנה הבאה של טביב הייתה בית"ר ירושלים, בה החזיק במשך חמש עונות. תחתיו, הצהובים שחורים הגיעו ארבע פעמים לפלייאוף העליון ובעונת 2017/18 אף סיימו במקום השלישי והעפילו לגמר גביע המדינה, בו נכנעו להפועל חיפה. בקיץ 2018, לאחר מחאת אוהדי הקבוצה מהבירה, הודיע שיעזוב ומכר את אותה למשה חוגג. מה התחנה הבאה?