"הרגשתי שהיה הרבה חוסר כבוד כלפיי. רגיל להוביל"

הקרדיט שקיבל מלוי, החזרה להרכב מהדלת הקדמית והשחקנים הצעירים. איינבינדר פתח את הלב אחרי ה-0:1 של בית"ר על הפועל כפ"ס, הצביע על השינוי שעברה והביט לעבר מכבי חיפה: "שחקנים גדולים מגיעים למשחקים גדולים, נצטרך להוכיח שאנחנו כאלה"

תומר לוי
תומר לוי  03.11.19 - 07:00
תחילת כתבה

ארבעה ניצחונות ליגה רצופים זה מומנטום אותו לא זוכרים בבית"ר ירושלים הרבה מאוד זמן, 12 שנים ליתר דיוק, אז גם היא דהרה לדאבל מרשים. דן איינבינדר היה אז שחקן בקבוצת הנוער הצהובה שחורה ואמש (שבת) ענד את סרט הקפטן בניצחון הקטן 0:1 על הפועל כפר סבא ששחזר את אותו ציון הדרך.

אין ספק שבית"ר עשתה שינוי רציני בארבעת המשחקים הללו. מקבוצה לא יציבה שחטפה רביעייה בטדי מול מכבי תל אביב, הפכו הצהובים שחורים לכוח רציני שמסתכל לחבורת הצמרת בלבן של העיניים. "אני לא חושב שיש שינוי מסוים שעשינו. מתחילת השנה התחלנו דרך, הרבה שחקנים חדשים וצוות מקצועי חדש שהתווה דרך. ככל שעובר הזמן אנחנו מרגישים טוב יותר, מתחברים טוב יותר, מאוד ממושמעים להוראות שאנחנו מקבלים ומגיעים מוכנים", ניתח איינבינדר בסיום. "עשינו את הדברים טוב ונכון ובסוף זה נכנס. כיף מאוד לנצח".

בפן האישי, היה נראה שאיינבינדר נדחק לשולי הרוטציה של בית"ר, אבל אחרי תשעה מחזורי ליגה הוא אחד השחקנים החשובים שלה. "בתחילת העונה, הרגשתי הרבה חוסר כבוד כלפיי, מכל מיני גורמים כאלה ואחרים, אבל המשכתי בדרך שלי. ביום הראשון הייתה לי שיחה עם רוני לוי והוא נתן לי הרבה ביטחון וקרדיט", הודה איינבינדר. "עליתי לשני משחקים עם זריקות, הקרבתי מעצמי, מנסה להביא מעצמי למען הקבוצה כדי לשפר את כולם. לא חדש לי להוביל, אני שחקן בית, גדלתי פה, אני מרגיש מצוין. לא הבנתי מאיפה זה נובע, בחרתי להתעסק בדברים הנכונים, בזה שאני שחקן בית"ר, שהצוות המקצועי והניהולי נותנים לי את הביטחון והקרדיט".

ומי הכריע בניצחון על הפועל כפ"ס? שלום אדרי האלמוני שעשה את הדרך מליגה א' היישר לבירה. "חשוב לי לפרגן לשחקנים הצעירים, לשלום אדרי במיוחד שמגיע לו הגול הזה, הרבה שחקנים שהגיעו עובדים מאוד קשה ויקבלו הזדמנויות כל עוד הם ימשיכו לעבוד קשה. זאת הדרך הנכונה ומקווה שגם בשבוע הבא נצא עם שלוש נקודות", פרגן איינבינדר.

כנשאל מה סוד ההצלחה של שחקנים שמגיעים מהליגות הנמוכות לקבוצות הגדולות בישראל, ענה איינבינדר: "הרבה אופי ומנטליות, זה לא רק הכשרון. כשאתה צעיר, אתה צריך לבנות את הדרך שלך בקריירה, להיות חזק מנטלית. כולם עובדים קשה מאוד: שלום אדרי, תמיר עדי, לירן רוטמן, יקיר ארצי. הם יודעים שבאו לבית"ר וכדי להצליח צריך לעבוד קשה".

"עידן ורד מאוד חסר לנו, הוא אחד השחקנים המשמעותיים ביותר שלנו ואנחנו רוצים שיחזור כמה שיותר מהר, בינתיים אני מחליף אותו בתפקיד הקפטן, אבל אני בטוח שכשהוא יחזור ניראה אפילו יותר טוב", טען איינבינדר והביט לעבר המחזור הבא ולאחד האתגרים החשובים של בית"ר עד כה: "המשחק מול מכבי חיפה יהיה ללא ספק גדול. למשחקים גדולים באים שחקנים גדולים ואנחנו נצטרך להוכיח שאנחנו כאלה. ננוח יום יומיים ונשמח מהניצחון על כפ"ס".