לוקחים דוגמא מבית"ר י-ם: כך יעבדו יחד סיני וקלינגר

המינוי הראשוני של המנהל המקצועי, הדחיפה שלו למנות את המאמן המזוהה עם מכבי ת"א והשיחה בין השניים וקביעת חלוקת העבודה. הפועל תל אביב יצאה לעידן חדש, כך זה קרה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  06.11.19 - 08:57
תחילת כתבה

אחרי פיטוריו של ניסו אביטן, הפועל ת"א הודיעה אמש (שלישי) על מינויו של משה סיני כמנהל המקצועי ונציג הבעלים, וכן על ניר קלינגר כמאמנה החדש של הקבוצה. האחרון, מולו נסגרו כל התנאים, יחתום בהמשך היום, ואילו עם סיני עדיין לא סוכם סופית משך החוזה שיקבל. כך או כך, השניים כבר החלו לעבוד.

חשוב לציין כי הבעלים איציק ושרון ניסנוב סגרו באופן עקרוני קודם כל עם סיני. השניים, שספגו ביקורות רבות על ההתערבות שלהם מבחינה מקצועית, הגיעו למסקנה כי המועדון זקוק לתפקיד שכזה, לאדם שיהיה הסמכות המקצועית העליונה, גם כדי להוריד מהם את האחריות. באופן מיידי הם חשבו על סיני, כוכב ילדותם, השחקן ש"גדלו" עליו, סמל אדום איתו הם מיודדים.

כשהחליטו לסגור עם סיני הם עדיין לא גיבשו החלטה סופית לגבי המאמן, אך כבר אז השם של קלינגר היה בולט ביותר. בהנהלה הבינו שהמצב הקשה מחייב מאמן מנוסה, כאשר גם מסאי דגו ושרון מימר עלו כאופציות (ואף היו שיחות איתם). סיני היה זה שדחף באופן סופי את הגעתו של קלינגר, המועמד המוביל והוותיק מבין השלושה.

השאלה הגדולה: כיצד העבודה המשותפת של שני אנשים כל כך דומיננטיים תעבוד?
יש לציין כי קלינגר מכיר את סיני הרבה מאוד שנים. מהרגע הראשון הידיעה שהוא ישמש מנהל מקצועי לא הרתיעה אותו ולא הייתה לו שום בעיה עם זה. סיני, כאמור, היה זה שרצה לעבוד עם קלינגר ובחר בו. השניים גם שוחחו ביניהם וברוח חיובית קבעו את חלוקת העבודה.

המודל הוא יוסי בניון ורוני לוי בבית"ר ירושלים. "משה יהיה בדיוק כמו שיוסי בבית"ר", אמרו בחודורוב. סיני ישמש כסמכות המקצועית העליונה ויהיה מעורב בהכל: בשינויים שהקבוצה תערוך בחלון העברות של ינואר (ובבניית הקבוצה בשנה הבאה, אם יישאר במועדון), הוא יעמוד בין המאמן לבעלים, יפקח על האינטראקציה בין קלינגר לשחקנים, יחליט אילו שחקנים צריך לקדם, לשחרר או לצרף. כל מה שקשור להרכב, לסגל ולמערך יהיה באחריותו הבלעדית של קלינגר, וסיני לא יתערב.

"אנחנו מקווים מאד שהמתכונת הזאת תעבוד. אין לנו כמובן הבטחה לכלום ונצטרך לחכות ולראות", אמרו במועדון. קלינגר יהיה המאמן השישי שעובד תחת אנשי ניסנוב, מאז שהם רכשו את המועדוו בינואר 2017. מנחם קורצקי היה המאמן הראשון שהם מינו אחרי עזיבתו המיידית של גיא לוזון, ולאחר מכן עמדו גם מוטי איווניר, קובי רפואה, אופיר חיים וניסו אביטן.

הערב יעביר קלינגר את אימון הבכורה שלו כמאמן האדומים, כשביום שבת מצפה לו המבחן הראשון - עירוני קריית שמונה וקובי רפואה.