"טביב מועמד ראוי לרכישה. קלינגר יותר הפועל ממכבי"

אחרי הבאתם של קלינגר וסיני, שרון ניסנוב יורה בראיון ל"5 באוויר": על הקהל ("95% מהאוהדים מאחורינו"), על קלינגר ("היינו צריכים מאמן עם רזומה ואישיות"), על אביטן ("הקבוצה לא היתה גדולה עליו") וגם על עתיד המועדון ("הקבוצה תמיד נמצאת על המדף")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.11.19 - 13:44
תחילת כתבה

הפועל תל אביב בעיצומה של דרך חדשה. בשלישי נפרדו האדומים מניסו אביטן שאימן אותה מתחילת העונה, ולאחר מכן היא הודיעה על החתמתם של ניר קלינגר כמאמן, ואגדת העבר של הקבוצה, משה סיני, כנציג הבעלים. יממה לאחר ההתרחשות שאפפה את מתחם חודורוב, אחד הבעלים, שרון ניסנוב, התראיין ל"5 באוויר" וניסה לבאר את הסיבות והסיכויים הטמונים במהלך.

"בהתחלה אפילו לא חשבנו על קלינגר, אבל היום הוא יותר הפועל ת"א מאשר מכבי", הפתיע הבעלים. "סיני? ברגע שרצינו מנהל מקצועי, בחרנו בו. הוא סמל, אישיות ומבין גדול בכדורגל. אולי השחקן הכי טוב של הפועל בכל הזמנים, ואנחנו מסתדרים גם עם האישיות שלו. אני מקווה שקלינגר יצליח. הוא מאמן עם רזומה ואישיות, וזה מה שהיה צריך בהפועל ת"א. כשניראה טוב יותר, גם השחקנים המובילים יהיו טובים יותר".

בהמשך, הוא התייחס גם לאיש שהלך הביתה: "מאוד אהבתי את ניסו (אביטן). הוא בן אדם טוב ויצליח בתור מאמן. לא חשבתי שהפועל גדולה עליו, ואני עדיין לא חושב כך. זעזוע היה חייב לקרות, ולא יכולתי להחליף שישה או שבעה שחקנים, אז החלפתי מאמן".

"אנחנו תמיד עושים את המקסימום שהפועל תהיה טובה. לפעמים זה מצליח ולפעמים לא", הודה ניסנוב. "אף פעם לא ניהלנו מקצועית את הקבוצה, אבל תמיד הקפדנו לתת את המקסימום מבחינה תקציבית, כדי לספק למאמן את התנאים הכי טובים. כשמשה (סיני) וניר (קלינגר) נכנסו למועדון, הם היו בשוק. אמרו שיש לנו תנאים של אירופה. ואם היינו מנצחים בארבעה משחקים, אז היו אומרים שההתנהלות שלנו טובה?"

ניסנוב גם הודה בטעות: "אנחנו לומדים מהטעויות שעשינו, ולכן הבאנו נציג בעלים, כדי שייצג אותנו גם בתחום המקצועי שהיה טעון שיפור. בכל קבוצה שבנינו עד היום, המאמן אמר איזה שחקנים הוא רוצה, ואם זה הסתדר כלכלית הבאנו אותו. בסה"כ אנחנו מנהלים את הקבצה בצורה טובה, אין איחור במשכורות ואנחנו בסדר עם כולם".

ניסנוב התייחס גם ליחסים המעורערים עם האוהדים: "95 אחוז מהאוהדים מפרגנים לנו גם בזמנים הקשים. הם יודעים שאנחנו עושים את המקסימום. תמיד יש את האחוזים שהם כפויי טובה ומרגישים אותם כשהקבוצה לא מצליחה. אנחנו יודעים להתמודד".

באשר למכירת הקבוצה, ניסנוב נותר בגרסתו המקורית: "הקבוצה תמיד על המדף, במידה ויגיע בעלים אמיד". כשנשאל האם אלי טביב מועמד ראוי לרכוש את המועדון, הודה ניסנוב: "הוא מועמד ראוי לתפקד. תקציבית, הוא יכול לעמוד בזה".