למה 21 מיליון שקלים? כך דהן חישב את תביעת הענק

שכרו בערב הפציעה, הכסף שהיה מרוויח עד הפרישה, השתלבות בתפקיד מקצועי בענף, הסיוע מבת הזוג, ההוצאות הרפואיות והפיצויים. ערוץ הספורט חושף את הפירוט המלא

גיל לוין
גיל לוין  08.11.19 - 14:01
תחילת כתבה

21 מיליון שקלים. זהו הסכום שרפי דהן, בשיתוף עם המוסד לביטוח לאומי, תובע ממכבי חיפה, רובן ראיוס וחברת הביטוח של המועדון הירוק. שבעה מיליון שקלים על סך דמי הגמלאות המשולמים גם כך לשחקן מצד ביטוח לאומי ולא פחות מ-14 מיליון שקלים שדורש דהן לבדו על חיים שנלקחו לו.

כעת, נחשף הפירוט והחישוב אליו נצמד שחקן העבר בדרך לסכום האסטרונומי, כשגולת הכותרות היא החיים והחלום שנלקחו לדהן ומסלול החיים המבטיח, לטענתו, שנגדע בעל כורחו. הפסד השכר מרגע הפציעה ועד פרישה משוערת, הפסדי הפנסיה והפגיעה הנפשית שהגיעו לכדי סכום עתק. כך חישב דהן את מסלול חייו ונזקיו בעקבות אותה הפציעה.

שכרו בערב הפציעה – 813 אלף שקלים: הפסד השכר של דהן מבוסס בראש ובראשונה על שכרו ערב הפציעה. השחקן השתכר 813 אלף שקלים לעונה, ששולמו על ידי מכבי ת"א ובני יהודה שהשאילה אותו בשיתוף פעולה. שכר שלטענתו תאם את כישוריו ויכולותיו ושימש עבורו כמדד להמשך הקריירה לולא היה נפגע.

לו היה משחק בליגת העל עד גיל 35 – 8 מיליון שקלים: דהן שנפצע בגיל 24, טוען כי היה אחד השחקנים המבטיחים בדורו וכי לולא הפציעה, היה ממשיך לשחק ברמות הגבוהות בליגה הבכירה לכל הפחות עד גיל 35 ולאחר מכן היה ממשיך לשחק בליגות המשנה עד גיל 40 לכל הפחות.

דהן טוען כי שכרו היה מטפס בכ-10% אחוזים מדי שנה עד הגיעו לגיל 28, אז היה מתייצב לשנתיים נוספות. מה שאומר שבחמש וחצי השנים (מרגע הפציעה ועד הגיעו לגיל 30), כי היה משתכר כ-5 וחצי מיליון שקלים. לאחר גיל 30 נטען כי השכר נוטה לרדת ב-10% אחת לשנתיים בערך עד סוף הקריירה, לפיכך נטען כי עד גיל 35 היה משתכר עוד 2.7 מיליון שקלים.

שלוש שנים בליגות המשנה (עד גיל 38) – 750 אלף שקלים.

השתלבות בתפקיד מקצועי בענף עד גיל 67 – 3 מיליון שקלים: עוד טוען דהן כי לאחר פרישה משוערת ממשחק פעיל בגיל 38, היה מצליח למצוא משרה בתפקיד מקצועי בענף הכדורגל ולהשתכר בכבוד עד גיל 67.

פנסיה בהתאם להפסדי השכר בעבר ובעתיד: מיליון וחצי שקלים.

כאב וסבל – חצי מיליון שקלים: להפסד השכר מצטרף גם סעיף של כאב וסבל, שחקן העבר מספר על תקופה קשה ביותר בה חש כי עולמו חרב עליו וכל חלומותיו התנפצו. כמו כן מפגישה עם פסיכיאטר הוגדרה נכות נפשית העומדת על 10%.

הסיוע מבת זוגו – 146 אלף שקלים: סעיף נוסף מתייחס לעזרה שבת זוגו הגישה לו כשסעדה אותו בתקופה זאת והפסיקה את עבודתה ולימודיה במשך שנה כדי לסייע לו. שכרה חושב על פי 8,000 שקלים לחודש למשך שנה בתוספת 50 אלף שקלים נוספים על עזרה עתידית.

הוצאות רפואיות - 100 אלף שקלים: הסכום שהושקע בשיקום דרך פיזיותרפיה, מכון כושר ונסיעות.

פיצויים עונשיים – 250 אלף שקלים: דהן טוען כי ראיוס תקף אותו ועל כן מבקש פיצוי כחוק על עוולת תקיפה.