קלינגר: "3 ימים עסקתי בלהרים את השחקנים"

מאמן הפועל סימן וי ראשון: "קשה לבנות דברים בלי נשמה". 3 אוהדים עוכבו על חשד להחזקת סמים

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.11.19 - 17:11

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

הזעזוע עבד. הפועל תל אביב השיגה הערב (שבת) ניצחון ליגה שני העונה, כשגברה 0:1 על עירוני קריית שמונה. דמבה קמארה כבש את השער המכריע בפנדל בדקה ה-15, בזמן שבצד השני יואב ג'ראפי הציל פנדל של קיליאן שרידאן בדרך לשלוש נקודות בבכורה של ניר קלינגר על הקווים.

קרית שמונה צפויה לעמוד לדין משמעתי בהתאחדות לכדורגל לאחר שמשקיף המשחק ציין בדו"ח כי מספר אוהדי הקבוצה ירקו לעברו של השופט זיו אדלר. יואב ג'ראפי, איאד אבו עביד, מרכוס דיניז וג'יימס אדניי נלקחו לבדיקת סמים לאחר המשחק.

"זה לא שלא משנה הדרך, אבל בהתחשב במצב, בדמויות ובאילתורים אני חושב שאת המטרה הראשונה שלא הייתה קשורה לכדורגל שובה עין השגנו", אמר קלינגר בסיום. "בשלושה ימים התעסקתי רק באיך להרים את השחקנים. הם צריכים לקבל קרדיט גדול מאוד. זה מגרש קשה מול קבוצה קשה ובעיצונה של תקופה קשה. אנשים פה נתנו עבודה - שאפו".

"זה תהליך, אי אפשר לבנות דברים מקצועיים בלי נשמה על הדשא, לקס סחב 80 דקות עם דלקת חריפה בשרירי הבטן, אלו דברים בסיסיים שצריך להכניס בהפועל. אנחנו צריכים להשתפר מבחינת הכדורגל, יחזרו שחקנים אחרי הפגרה, ונוכל לייצר כדורגל טוב יותר ודברים שאני אוהב. הפגרה באה בזמן? לא יודע, אני לא חסיד של פגרות. אני רוצה ששבוע הבא יהיה משחק".

המאמן דיבר על חלון ההעברות של ינואר: "מהיום שהגעתי לא דיברתי על חלון ההעברות מילה אחת, כי מי שבהפועל כרגע יצטרך להוביל אותה, בין אם אנחנו רוצים או לא. אז למה לדבר על חלון ההעברות?".

מאמן המפסידה קובי רפואה אמר: "במחצית ראשונה היינו בסדר גמור, בשנייה לא שיחקנו ולא יצרנו מצבים. מטעות אחת הפועל מטעות הבקיעה. אין הרבה ברירות אלא להמשיך קדימה. אני מנסה לעשות כל מה שאני יכול, לפעמים זה לוקח זמן. עם תוצאות אי אפשר להתווכח. להרים ידיים? זה לא יקרה".

יואב ג'ראפי גילה מה מאור בוזגלו לחש לו לפני הפנדל: "הוא העביר לי מידע מהספסל וזה עזר לי לעצור את הפנדל. עשינו שיעורי בית. זה אחד המגרשים הקשים בליגה, הדשא לא מאפשר כדורגל גדול. יש במועדון הזה המון לחץ, אנחנו, הקהל, התקשורת. טבעי שנלך אחורה, אני מאמין שעם הניצחונות לא נלך אחורה. קלינגר? הוא הביא את הטירוף שלו, לא שינינו עדיין יותר מדי אבל זה ניצחון של אופי ושמחים שעשינו את זה".

בתוך כך, שוטרי משטרת ישראל עיכבו לחקירה שלושה חשודים בחשד לריסוס כתובות גרפיטי על חומת אצטדיון הכדורגל בקרית שמונה. כמו כן, בחשד להחזקה ושימוש בסם.