שחר: "מגוחך לכנות את אוהדי חיפה גזענים"

הבעלים הירוק יצא נגד השרה רגב: "עושים מכל זבוב פיל"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.11.19 - 17:12
תחילת כתבה

המשחקים בין מכבי חיפה ובית"ר ירושלים תמיד הביאו איתם סערות ביציעים, בטח עכשיו לאור מצב הקבוצות בטבלה ויכולת ששווה לקנות כרטיס בשבילה, אבל אמש (ראשון) מחנות האוהדים לקחו את זה צעד אחד קדימה, ולא לכיוון חיובי.

בדקה ה-34 להתמודדות בסמי עופר, אנטואן קונטה, מגנה של בית"ר ירושלים, התלונן על קריאות גזעניות מכיוון יציעי חיפה. קונטה דרש מיד לעצור את המשחק, איים לרדת מכר הדשא וסיפר מדוע באוזנו של הקוון - אך במקרה הזה שחקני שתי הקבוצות דאגו להרגיע אותו והמשחק חודש מהר יחסית. למרות זאת, השופט דוד פוקסמן שוחח עם הקוון מתי יעקובוב שהיה בסמוך לאירוע, אולם האחרון טען שלא שמע קריאות גזעניות.

מיד לאחר המשחק, קונטה פרסם פוסט קשה: "חוץ מההפסד הערב, ואני מצטער על זה, יש לי הרגשה שזה הפך להיות חלק מהמשחק לשמוע קריאות גזעניות נגד שחקנים עם צבע עור שונה. אנחנו לא חיות ולא קופים. זה באמת עצוב שב-2019 אנשים מגיעים לאצטדיון כדי לעשות את זה. זו לא הפעם הראשונה שעושים לי את זה בישראל, אבל זו הפעם שעברה מבחינתי את הקו האדום. אני מקווה מאוד שהמנהלת וההתאחדות יטפלו בזה בחומרה, כי אם זה לא יקרה, אני את דרכי בכדורגל הישראלי, סיימתי".

View this post on Instagram

Mis à part la défaite de ce soir et j’en suis désolé pour nos supporters , j’ai l’impression que c’est devenu normal d’émettre des cris de singes dans les stades de foot à certains joueurs noirs , nous ne sommes pas des animaux encore moins des singes .. c’est vraiment triste qu’en 2019 des gens viennent dans des stades pour faire ce genre de bêtise .. ce n’est pas la première fois que je reçois ce genre de cris en Israël mais cette fois ci c’est la fois de trop ! J’espère vraiment que la ligue va s’occuper de ça car sinon je ne remettrais plus un pied sur un terrain de football ici. חוץ מההפסד הערב, ואני מצטער על זה, יש לי הרגשה שזה הפך להיות חלק מהמשחק לשמוע קריאות גזעניות נגד שחקנים עם צבע עור שונה. אנחנו לא חיות ולא קופים. זה באמת עצוב שב2019 אנשים מגיעים לאצטדיון כדי לעשות את זה. זו לא הפעם הראשונה שעושים לי את זה בישראל, אבל זו הפעם שעברה מבחינתי את הקו האדום. אני מקווה מאוד שהמנהלת וההתאחדות יטפלו בזה בחומרה, כי אם זה לא יקרה, אני את דרכי בכדורגל הישראלי, סיימתי.

A post shared by Antoine Conté (@a.conte2) on

הערב, גם נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, הגיב לדברים באתר הרשמי של הירוקים: "במשחק אתמול מול בית״ר ירושלים, טען השחקן אנטואן קונטה כי נקראו לעברו קריאות גזעניות. שופט המשחק והקוון, שעמד באזור התקרית, לא שמעו קריאות מהקהל, אלא את תלונתו של השחקן עצמו. אני מניח שהשחקן שמע משהו ומיותר לציין שאני מגנה בכל תוקף קריאות גזעניות או מקניטות כלשהן ומצפה מהנוגעים בדבר לעשות חשבון נפש".

"מכאן, לכנות את אוהדי מכבי חיפה גזעניים כפי שעשתה שרת הספורט ח״כ מירי רגב, זה מגוחך ופופוליסטי", המשיך שחר. "במהלך סוף השבוע, לקראת המשחק אתמול, היה מעשה ונדליסטי במתחם של מחלקת הנוער שלנו, שנעשה ככל הנראה על ידי מקורבים לבית״ר. לא הגבנו, משום שאין מעשים שהוזכרו כאן ונעשו על ידי קומץ, מעידים על כלל הקהל האדיר של תומכי ואוהדי שתי הקבוצות, שכל משחק ביניהן הוא הצגה. אם לא על ידי השחקנים, הרי על ידי הקהלים הנפלאים של שני המועדונים, בואו לא נעשה מכל זבוב פיל".

מוקדם יותר, מכבי חיפה הוציאה הודעת תגובה למקרה בזו הלשון: "בהמשך לטענות בית"ר ירושלים ושחקנה אנטואן קונטה: מבדיקה ראשונית שערכנו בסיום המשחק, עם שחקני קבוצתנו שהיו בסמוך, צוות השיפוט והמשקיף, לא נשמעו הערות בעלות אופי גזעני מצד אוהדי מכבי חיפה. אנו מציעים להמתין לדו"ח השיפוט וגרסת הקוון שהיה בסמוך , באם אכן היו קריאות שכאלו כמובן שנגנה אותן. עד אז, אנו דורשים שלא להטיל דופי באוהדי מכבי חיפה הידועים כסובלניים לאחר ולזרים. בכל מקרה צר לנו שזו תחושתו של השחקן ותמיד נדאג לקבלו וכל שחקן זר בכבוד כפי שהיה בעבר".

האירוע הנ"ל לא צוין בדו"ח השופט ולא בדו"ח המשקיף, כך שמכבי חיפה לא תעמוד לדין משמעתי בעניין זה. עם זאת, היא כן תגיע לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל בגין זריקת כוס לעבר קונטה וזריקת ארטיק לאחר כיבוש השער השני. גם בית"ר ירושלים תעמוד לדין - בגין הדלקת אבוקות.

במהלך המשחק נרשמה מהומה גם ביציעים של בית"ר ירושלים. הבלאגן החל כשהודלקה אבוקה, ספק של הקהל המקומי וספק של הקהל האורח, מה שגרר את השוטרים ליציעים והוביל לעימות בין הקהל הירושלמי לבין אנשי האבטחה. על פי הדיווח של המשטרה, אף אוהד לא נעצר לאחר התגרה.

הדפס