טננבאום: "לא במקרה קיבלתי את ההזדמנות"

תגלית העונה של הצהובים: "מדבר עם ראיקוביץ' כל הזמן"

תומר לוי
תומר לוי  11.11.19 - 15:13
תחילת כתבה

אין ספק שדניאל טננבאום הוא תגלית העונה בשלב זה. השוער השני של מכבי תל אביב, ניצל את הפציעה של אנדראס יאניוטיס, תפס את האפודה מספר 1 ולא הסתפק בכך. השוער שבר את שיא אי הספיגות של המועדון, והוא רחוק 113 דקות בלבד משבירת השיא הישראלי של גיורא אנטמן. בין לבין, אפילו חלק את חדר ההלבשה עם אגדות הכדורגל מברזיל במשחק השלום.  

היום (שני), בהשתתפות טננבאום ושאר שחקני מכבי ת"א, התקיים פרויקט הדגל "ספיישל מכבי" של קרן מכבי ת"א בשיתוף בנק הפועלים וספיישל אולימפיקס, פרויקט בו השתתפו 18 ספורטאים בעלי מוגבלויות שונות שהגיעו למתחם קריית שלום במטרה לקדם שוויון זכויות.

טננבאום התייחס לפתיחת העונה שלו: "זה נחמד שלא סופגים, אבל מה שחשוב הוא שאנחנו מנצחים ואנחנו במקום הראשון. כמו כל השוערים, אני לא רוצה לספוג. אני עובד קשה, אני נמצא שלוש שנים במכבי ת"א, עכשיו כשיש לי זמן לשחק, אז אני מוכן. זה לא במקרה שקיבלתי את ההזדמנות, עבדתי קשה בשביל זה. חלמתי להיות שוער במכבי ת"א, זו סיטואציה מאוד טובה לי".

"אני מדבר עם ראיקוביץ' כל הזמן", אמר השוער על חברו שעבר לצרפת. "גם המאזן שלו טוב מאוד. על מה אנחנו מדברים? זה סודי. הוא אומר לי תמיד לתת את המקסימום באימונים. יש לנו קשר טוב".

"העבודה של השוער היא לא רק הצלות וזהו. יש דברים שאתם לא רואים כמו התקשורת עם ההגנה, המשיך. "אני כל הזמן מדבר איתם, צועק משהו. אנחנו מדברים את אותה השפה. אני מדבר ספרדית, פורטגזית, עברית. בסופו של דבר זו עבודה של כל השחקנים, לא רק של השוער. היו לי גם הרבה הצלות, גם פנדל."

לסיום, התייחס לריצה המרשימה של מכבי חיפה: "אנחנו חושבים רק על העבודה שלנו. אנחנו לא מסתכלים על קבוצות אחרות, רק איך אנחנו יכולים להשתפר ממשחק למשחק".

בנושא אחר. תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד את מכבי תל אביב לדין משמעתי בגין התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים ואת כריסטוס קלפקיס, מאמן השוערים, בגין התנהגות בלתי הולמת. בדו"ח השיפוט נכתב: "בדקה ה-89 נזרקו ארבע כוסות לעבר שחקני הפועל חיפה מהיציע הדרומי אשר איכלס את אוהדי הקבוצה".

בנוסף, משקיף המשחק דיווח כי במהלך חימום השוערים הוצמדו לקורת השער שתי מדבקות של ארגון האוהדים של מכבי ת"א - אירוע שבוצע ע"י מאמן השוערים של הקבוצה.