קונטה: "אני פגוע, בדיעבד הייתי צריך לרדת מהמגרש"

רגעי החרדה ("שמעתי נהמות קופים"), התמיכה ("כולם אמרו שזו בושה") ודעתו על ישראל ("יודע שזה קומץ, מגן על המדינה תמיד"). אחרי שתקפה כל חלקת אדמה, מגפת הגזענות הגיעה לסמי עופר וסחטה ממגנה של בית"ר י-ם תגובה שאי אפשר להישאר אליה אדישים

תומר לוי
תומר לוי  11.11.19 - 22:40
תחילת כתבה

יממה לא קלה עברה על אנטואן קונטה. המגן של בית"ר ירושלים נקלע לסערה במהלך ההפסד של קבוצתו 3:1 למכבי חיפה, כאשר לטענתו ספג קריאות גזעניות מכוערות מצד חלק מאוהדי מכבי חיפה במהלך המחצית הראשונה. הצרפתי היה נסער וסירב להוציא את כדור החוץ, ורק בהתערבות חבריו לקבוצה הוא הסכים לחזור לשחק. הערב (שני) סיפר קונטה לאנתוני וארן בראיון מצולם שהוציאה בית"ר ירושלים, את אשר עבר עליו. הנה הדברים:

"הלכתי להוציא את כדור החוץ במחצית הראשונה ואז שמעתי את הקריאות הגזעניות ואת נהמות הקופים", נזכר קונטה ברגעי החרדה. "הרגשתי לא טוב, זאת לא הפעם הראשונה שזה קרה לי. זה קרה גם נגד בני יהודה בעונה שעברה. הייתי מאוד עצוב, זה אירוע קשה עבורי, לא נעים בכלל".

על התמיכה הגורפת שקיבל מחבריו, הוסיף המגן: "החברים מהקבוצה דיברו איתי במהלך האירוע ואמרו לי שזו בושה וחרפה, גם הם הבינו עד כמה זה לא בסדר. אבל גם אמרו לי שכדאי להתרכז בלנצח את המשחק ולהראות שאנחנו החזקים. בדיעבד, אני יכול להגיד שאם הסיטואציה הייתה מתרחשת שוב, הייתי יורד מהמגרש".

"קיבלתי תמיכה ממש גדולה מהאוהדים, החברים, השחקנים והבעלים", המשיך קונטה לשבח את חבריו לקבוצה. "גם בעונה שעברה תמכו בי, אבל עם כל זה אני לא שוכח את מה שקרה. אני פגוע ועצוב. התמיכה עושה לי טוב ואני רואה שיש אנשים טובים בסביבה שלי, אבל באותה נשימה אני רוצה להוסיף שהפעם זה חצה את הגבול".

לסיכום, קונטה התייחס לדעתו בנוגע למדינת ישראל: "אני לא רוצה לעשות סטיגמה רעה למדינת ישראל, אני באמת אוהב את המדינה הזאת ואני יודע שזה רק קומץ אנשים ולא כולם. אני תמיד מגן על ישראל כשאני מבקר בצרפת".