שחר הבהיר: "שחרורו של שועה לא נמצא על הפרק"

הנשיא במסר ברור. אוהדי חיפה במחאה על מחירי הכרטיסים למשחק מול חדרה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.11.19 - 10:38
תחילת כתבה

השיחה שערך אתמול (שני) מרקו בלבול עם חלוץ הקבוצה, ירדן שועה, ממשיכה להעסיק את אנשי הקבוצה. במועדון לא אהבו את הגישה של החלוץ, שבמקום להמשיך להתאמן קשה ולהוכיח שמקומו על הדשא, בחר להעביר ביקורת על חוסר דקות המשחק בפני המאמן מרקו בלבול. "מי שיהיה טוב באימונים ישחק. הכל אצלי מקצועי נטו", אמר בלבול לשחקן בשיחה קצרה, שעל פי גורמים בקבוצה נמשכה כשלוש דקות בלבד.

נשיא הקבוצה, יעקב שחר, ששמע על השיחה של המאמן עם השחקן רק בדיעבד, לא מתכוון בכלל לדון על שחרורו מהקבוצה. "זה לא עומד על הפרק. ירדן לא ביקש לעזוב, אלא להבין מה המעמד שלו. היינו יותר מודאגים אם שחקן שלא משחק לא היה בא בטענות", אמרו במועדון.

שועה לא נחשב לפייבוריט אצל בלבול מבחינת שחקני ההתקפה, אבל המאמן, שזוכה למחמאות בתקופה האחרונה, כבר הוכיח שההחלטות שהוא מקבל מקצועיות גם אם לפעמים מתקבלות בצורה שונה אצל גורמים כאלה ואחרים.

מי שכעס שתוכן השיחה בין בלבול לשועה יצא לתקשורת, הוא אביו של החלוץ, שמחא על כך שאין זו פעם ראשונה שדברים שקשורים בבנו יוצאים החוצה. אחרי שלא סיים את אחד האימונים האחרונים לפני המשחק מול בית"ר והעניין יצא לתקשורת, גם שועה עצמו כעס על ההדלפות נגדו. בקבוצת הוואטסאפ של השחקנים העבירו חלקם ביקורת על אותו אירוע.

שועה, שנרכש בכ-1.4 מיליון יורו מבני יהודה, קיבל כבר מסרים בעבר שלא יעזוב ללא סכומים גבוהים הרבה יותר. בלי קשר, בקבוצה עושים מאמצים בתקופה האחרונה לגרום לכך שהשחקן יתקבל לשירות לאומי, על מנת שבעתיד יוכל לשחק גם בנבחרת ישראל לאחר שלא שירת בצבא.

בתוך כך, שחקנים במכבי חיפה לא אהבו את הטענות של אנטואן קונטה כנגד האוהדים. חלק מהשחקנים שהיו באיזור האירוע, טענו כי לא נשמעו קריאות נגד מגן בית"ר. "אף אוהד לא נהם, גם לנו יש שחקנים שחומי עור. אוהדי מכבי חיפה לא טלית שכולה תכלת, אבל להאשים אותם בגזענות זה מוגזם". 

אוהדי מכבי חיפה פתחו במחאה נגד מחירי הכרטיסים למשחק החוץ הקרוב מול הפועל חדרה וקוראים להחרימו. במשחקי החוץ הקודמים, סקציה נס ציונה והפועל כפר סבא דרשו 60 ש"ח עבור כרטיס (מחיר אחיד), בעוד האדומים, לאור ההצלחה של הקבוצה מהכרמל, החליטו לנקוב במחיר גבוה של 80 ש"ח לא כולל עמלה.