ירדן שועה למרקו בלבול: "לא רוצה להתאמן בצד"

שוב לא שקט: מאמן מכבי חיפה הורה לשחקן להתאמן בצד מחשש שהוא יתייבש. לפי גורמים בקבוצה, החלוץ זעם וגער. הירוקים דורשים לזמן את השופטים לוועדת המשמעת

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.11.19 - 13:52
תחילת כתבה

לא רואים את סוף הסאגה באופק. ירדן שועה ומרקו בלבול שוב בכותרות, אחרי שהיום (רביעי) באימון המאמן של מכבי חיפה הורה לשחקן להתאמן בצד, מחשש שיתייבש. השחקן זעם, ועל פי שחקנים שהיו באזור הוא אמר: "לא רוצה להתאמן בצד".

הרציונל של בלבול היה לוודא ששועה לא מתעלף באימון, שכן מבדיקת השתן שעשו לחלוץ עלה כי המדדים לא היו טובים והיה לו חוסר בנוזלים, ולכן לא רצו לסכן אותו. מחיפה נמסר כי מדובר בבדיקה שבועית שמתבצעת על ידי התזונאית של המועדון, והתוצאות מועברות לאחד ממאמני הכושר, נייל קלארק, שראה כי הצבע של השתן של שועה לא נראה טוב.

התגובה הרשמית של המועדון: "כחלק מאימון הבוקר, נלקחו מדדים ובדיקות מכלל שחקני הקבוצה. מתוצאות הבדיקה עלה כי ירדן שועה סובל מחוסר בנוזלים, ולכן הוחלט כי יערוך אימון בעצימות מתאימה למצבו עם מאמן הכושר אורי הראל. השחקן ערך את האימון הנדרש במלואו, ללא תגובות מיוחדות וללא זעם כפי שפורסם. חשוב להבהיר: חלק הארי של האימון ירדן עשה עם הקבוצה, את השליש האחרון ערך עם מאמן הכושר. הוא לא אמר שום מילה או הערה, בניגוד לפרסומים והציטוטים שעלו כביכול בשמו".

בינתיים, במכבי חיפה הביעו פליאה על הגשת כתב האישום כנגד הקבוצה בשל קריאות גזעניות, לכאורה, לעברו של מגן בית"ר ירושלים אנטואן קונטה מצד האוהדים. הכעס בעיקר מופנה כנגד תובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף, שקיבל את עמדת בית"ר והמגן, ולא התייחס לעובדה שהדבר לא צוין בדו"ח המשקיף אמיר נבון ודו"ח השופט דוד פוקסמן.

"מוזר שלפני כמה חודשים מאוויס צ'יבוטה התלונן שאוהדי מכבי ת"א נהמו לעברו וניר רשף לא בחר להעמיד אותם לדין".

קו ההגנה של מכבי חיפה בבית הדין די ברור. מעבר לסיפור צ'יבוטה, יבקשו הירוקים לזמן את השופטים והמשקיף. מקרי העבר מלמדים שבמחלקה המשפטית נמנעים להביא את השופטים כעדים, אבל הפעם זה יאושר לאור הדרישה הצפויה של הקבוצה.

התחושה בחיפה היא שהתובע נכנע לפופוליזם וכי אין שום הוכחה, מעבר לדבריו של מגן בית"ר, שנשמעו נגדו קריאות גזעניות. "לא יכול להיות שהשחקנים שנכחו ליד האירוע, הקוון מתי יעקובוב והשופט דוד פוקסמן לא שמעו כלום. גם המשטרה והסדרנים שהיו במקום לא שמעו כלום. תובע ההתאחדות מיהר להגיש כתב אישום ונכנע לפופוליזם", אמרו במועדון.

רשף הסביר שבצפייה בסרטון הוא אמנם התקשה לראות אם ישנן קריאות גזעניות וגם אם היו, לא מדובר ביותר מאדם אחד או שניים. הסיבה להגשת כתב האישום קשורה בשחקן בית"ר שלא רק הגיש תצהיר אלא גם מוכן לבוא להעיד ולהיחקר. יש לציין שזו לא הפעם הראשונה שהשחקן מתלונן על גזענות. בפעם הקודמת לא הוגשה תלונה, וגם בנושא הזה מכבי חיפה מרגישה איפה ואיפה.

בנושא אחר, בחיפה חוששים שהקהל לא יגיע למשחק הקרוב נגד הפועל חדרה. כפי שפורסם אתמול, היריבה העלתה את מחירי הכרטיסים ל-80 שקלים ללא עמלה למבוגר, בעוד במשחקי חוץ קודמים מול הפועל כפ"ס ונס ציונה המחירים היו אחידים ועמדו על 60 שקלים. בקבוצה באו בטענות לתקנון ההתאחדות לכדורגל שמתיר לקבוצה למכור ב-60 שקלים רק אם יוצאו כרטיסי נוער, חיילים וילדים בחצי מהסכום האחיד, דבר שלא מקובל על ידי הפועל חדרה.

יש לציין שקבוצה שתעבור על התקנון תועמד לדין. מצד שני, הפועל כפ"ס ונס ציונה במקרה זה לא הועמדו לדין בגין עבירה על התקנון. "נקבל כל החלטה שלהם, לא ייתכן שיעשקו את האוהדים שלנו כי הם הקהל הגדול בארץ", אמרו בחיפה.

הדפס