בבית"ר מרוצים מכך שהפועל פ"ת הורשעה

נענשה על קריאות גזעניות, למרות הדו"ח. במכבי חיפה הגיבו

תומר לוי
תומר לוי  21.11.19 - 07:08
תחילת כתבה

כשבועיים לפני הדיון בעניין הקריאות הגזעניות לכאורה לעברו של אנטואן קונטה, בבית"ר ירושלים מצאו סיבה להיות אופטימיים. במועדון מעודדים מהחלטת הדיין ישראל שמעוני, שהרשיע את הפועל פתח תקווה בקריאות גזעניות במשחק בליגה הלאומית, למרות שזה לא צוין על ידי השופט בדו"ח.

כזכור, על פי התקנון, אם האירוע לא מצוין בדו"ח אז כלל לא ניתן להעמיד לדין על קריאות גזעניות, אבל הדיין החליט שהעדות של אנשי מכבי פ"ת מספיקה והרשיע את הפועל פ"ת. הדיון בנושא הקריאות הגזעניות לכאורה לעבר אנטואן קונטה בסמי עופר מול מכבי חיפה נדחה ל-4 בדצמבר.

במכבי חיפה הגיבו לנושא: "יש הבדל קטן ושולי, אצלנו לא היו קריאות גזעניות ובטח שלא נודה במשהו שלא קרה. וכן, השיימינג שעשו בבית"ר ירושלים לילד בן 11, עדיין לא מוכיח את הטענה".

בעניין אחר, בית"ר ירושלים משוכנעים שכל 7,500 הכרטיסים שניתנו למועדון לקראת המשחק מול הפועל תל אביב, שייערך ב-1 בדצמבר, ייחטפו. עד עכשיו נמכרו מעל 4,000 כרטיסים, ובקבוצה מקווים כי המארחת תסכים לתת עוד מקומות עבור אוהדי בית"ר. בסביבת המועדון אמרו: "הערכה שלנו היא שאם יהיו כרטיסים נוספים, גם 10,000 אוהדי בית"ר יגיעו, ואם יש אז למה לא לתת".

מבחינה מקצועית, גדי קינדה, שלא שותף במשחק הידידות מול הפועל עפולה בשל פציעה, עדיין בספק להפועל ת"א. גם אנתוני וארן מתח את שריר התאומים, אבל הערכה היא שבעוד שבוע לכל המאוחר הוא יהיה כשיר ויוכל לעמוד לרשות רוני לוי למשחק הליגה הקרוב. בקבוצה שמחו שפרדי פלומן כבש במשחק ההכנה ואמרו: "הוא צריך לצבור ביטחון, אין לנו ספק שהוא יתרום לבית"ר העונה".