הימים הקשים, הגיבוי ומאזו: תורג'מן מדבר

מאמן נס ציונה על פתיחת העונה. וגם: הקשר עם ג'קי באשדוד

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  23.11.19 - 13:14
תחילת כתבה

51 שנה ללא ניצחון בליגה הבכירה. הקבוצה היחידה שעדיין לא ניצחה העונה. עם המעמסה הזו עלה עמיר תורג'מן לכר הדשא לפני הניצחון הגדול 1:2 על הפועל באר שבע. המאמן ספג לא מעט ביקורות במהלך העונה, אך עכשיו הוא מתחיל לקצור את הפירות.

"ניסיתי להתנתק מהרחשים והמשכנו לעבוד קשה", אמר תורג'מן, שלא הפסיד כבר שלושה משחקים ברצף, "החלפנו הרבה שחקנים, זה תהליך. חשבתי שנתרגל מהר יותר, אבל זה לא קרה, לכן עשינו שינוי וזה עבד. הבנו שאנחנו לא יכולים להניע כדור כמו שאנחנו עושים וצריכים להיות יותר תכליתיים".

החיבור של הסגל: "לקח זמן לשחקנים כמו מוסא מאזו, סביין לילאיי והבלמים להתחבר. אני מרגיש שעכשיו הגענו לליגה. הבנו לאט לאט מה זה ליגת העל, היום רוב השחקנים כבר התרגלו והם תורמים לנו יותר".

בקיץ נס ציונה הייתה במו"מ עם שני חלוצים, אך לאחר שזה לא צלח צורף מוסא מאזו, שמככב עם ארבעה שערים בשישה משחקים: "רצינו את דמבה קמארה מהפועל תל אביב, אבל הוא העדיף ללכת לחודורוב. הייתה התלבטות בין מאזו לשחקן נוסף כי הוא היה פצוע בעונות האחרונות. פחדתי שייקח זמן עד שהוא ייכנס לעניינים ולקח לו חודש. הוא אחלה אישיות, יש לו תרבות אירופאית".

ההתקפה אמנם התייצבה, אך ההגנה עדיין החלשה בליגה: "יש לנו בלמים טובים, האחריות בהגנה היא לא רק של החלק האחורי. דווקא במצבים הנייחים נכשלנו עד עכשיו ולא נוכל להישאר בליגה עם כל כך הרבה ספיגות".

לפני הניצחון על ב"ש היה לחץ בנס ציונה, אך תורג'מן קיבל גב מההנהלה: "יש אחדות במועדון, היו ימים קשים מאוד לאחר ההפסדים למכבי חיפה ובית"ר ירושלים, אבל הייתה סבלנות".

עד כה תורג'מן לא זכה להצלחה גדולה בליגת העל, מלבד תקופה קצרה במ.ס. אשדוד. בעונה שעברה הוא דחה הצעה מהלאומית ובסופו של דבר קיבל את התפקיד בנס ציונה: "הייתה לי הצעה במרץ מקטמון, אך סירבתי להגיע לשלושה חודשים. חיכיתי להזדמנות טובה כי רציתי לבנות קבוצה. באשדוד אני חושב שעשיתי עבודה טובה. אני וג'קי לא ראינו את הדברים עין ובעין".