לפני פסק הדין: אספה נשאר ללא עורך דין

סנגורו כפיר דור טוען כי לא קיבל את מלוא שכרו מאשדוד

גיל לוין
גיל לוין  25.11.19 - 15:01

תגיות: יצחק אספה

תחילת כתבה

פרשת תאונת ה"פגע וברח" בה היה מעורב יצחק אספה קרבה לסיומה, כשבינואר הקרוב יפגשו הצדדים לשלב האחרון שלפני פסק הדין - שלב הטיעונים לעונש. רגע לפני שזה קורה, מצא עצמו שחקנה של מ.ס אשדוד ללא עורך דין.

הבוקר (שני) החליט בית המשפט העליון בירושלים לקבל את בקשת השחרור מייצוג של עורך הדין, כפיר דור, שליווה את אספה משלביה הראשונים של הפרשייה. זאת על רקע הלנת שכרו לכאורה על ידי מ.ס אשדוד.

בינתיים אספה ייאלץ למצוא עורך דין חדש בהקדם, כשהוא מעוניין לערער על הכרעת הדין בה הורשע בעבירה אחת של הפקרה מתוך שתיים ובשיבוש הליכי חקירה, כשמנגד זוכה מסעיפים של נהיגה בשכרות ובמהירות מופרזת מחמת הספק.

כזכור, דור נשכר על ידי מ.ס אשדוד ובראשה, ג'קי בן זקן, על מנת לייצג את השחקן לפני כשנה בעקבות תאונת הפגע וברח בה היה מעורב אספה ובה נהרג רוכב האופניים, ארי נשר ז"ל. מאז העביר המועדון לעורך הדין 20 אלף שקלים בלבד, מתוך כ-180 אלף שקלים שלכאורה סוכמו מראש. בקשת השחרור נובעת מהלנת השכר, כשבמקביל נפתחה תביעה אזרחית נגד בן זקן עצמו ומועדון ספורט עצמו על סך 196 אלף שקלים.

הסכום, לטענת עורך הדין, כולל בתוכו עבודה בת שנה על התיק העיקרי - שעסק בהפקרת הנערים, נהיגה בשכרות, במהירות מופרזת ובשיבוש הליכי חקירה וכן, גם כיסוי הוצאות כספיות שיצאו מכיסו הפרטי למימון עדים ומומחים במהלך הדיונים. באשדוד מנגד, מתנערים מהאחריות - "ממתי מועדון צריך לשלם עורך דין לשחקן?" וטוענים, "20 אלף שקלים זה סכום ראוי".

במ.ס אשדוד בחרו שלא להגיב לידיעה.