לא בלתי צפוי: האירועים שהובילו לעזיבת גוטמן

השיחה והמחלוקת עם אורן גולן על שיתוף צעירים, השבוע הקשה שפתח, הפציעה של ג'ונתן סיסה וההתייעצות עם אבא. אלה הדברים שגרמו למאמן לעזוב את הפועל חדרה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  29.11.19 - 19:57
תחילת כתבה

"הלם", כך הגדירו שחקני הפועל חדרה וכן חברי ההנהלה את ההחלטה של המאמן, אורי גוטמן, להניח את המפתחות ולסיים את תפקידו במועדון, יומיים בלבד לפני המפגש נגד מכבי חיפה. 

להתפטרות של גוטמן לא היו סימנים מקדימים, והוא קיבל את ההחלטה לאחר האימון הבוקר (שישי), שאותו הוא העביר כרגיל, תרגל בו את ההרכב שאמור לפתוח נגד הירוקים ביום ראשון ואף התבדח עם אנשי הצוות המקצועי והשחקנים. אתמול, הוא עוד נכח בארוחת הגיבוש שקיימה הקבוצה והתייעץ עם קרוביו בנוגע למשחק הקרוב. עם זאת, נראה שמתחת לפני השטח, דברים החלו לבעבע במועדון מהשרון.

המתיחות עם אורן גולן. הבוקר גוטמן קיים שיחה עם היועץ המקצועי, אורן גולן. בין השניים שוררת מתיחות קלה בשל רצונו של גולן לראות את המאמן משתף שחקנים שאינם מקבלים דקות כמו דניאל סולומון, גלעד אברמוב ויונתן כהן. זאת מאחר שבחדרה רוצים לראות רוטציה ארוכה יותר, וכן קידום שחקנים צעירים ומקומיים, לצד הרצון להגיע לפלייאוף העליון.

רק הבוקר, גולן התראיין לאתר ערוץ הספורט לקראת המשחק הקרוב, ולא הסתיר את ציפיותיו: "ניצחון יבטיח שנה נוספת בפלייאוף העליון". עוד אמר היועץ המקצועי: "אני מאמין שגלעד אברמוב, יחד עם יונתן לוי, הם הדבר הבא בכדורגל הישראלי. אלה שחקנים צעירים שהמועדון מתכנן לפתח לשנים הבאות ואני מאמין שנזכה לראות מהכישרון שלהם כבר במשחקים הבאים". השניים מיעטו לשחק עד כה, אך אולי עכשיו יקבלו הזדמנות.

השבוע הקשה שבפתח. בנוסף, הפועל חדרה נמצאת בפתחו של שבוע מאתגר במיוחד, שכולל מפגשים נגד מכבי חיפה, בית"ר ירושלים והפועל תל אביב. ההערכה היא שהיריבות האיכותיות, לצד הסגל החסר, גרמו לחוסר שקט במועדון.

רק הבוקר, גוטמן התבשר כי הבלם מחוף השנהב, ג'ונתן סיסה, סובל מקרע בשריר הארבע ראשי והוא צפוי להיעדר לפחות כחודש, והמאמן זעם על ההחלטה לשחרר אותו למשחקיה של הנבחרת הצעירה של חוף השנהב, שבאימוניה נפצע.

עצה מאבא. אורי גוטמן לא מסתיר את העובדה שהוא מרבה להתייעץ עם אביו, אלי. ב-24 השעות האחרונות השניים נפגשו, ונראה כי ההחלטה של הבן התקבלה בשיתוף פעולה עם האב.

בכל מקרה, בחדרה הופתעו מאוד מהתזמון, יומיים בלבד לפני משחק. גוטמן לא שיתף את הצוות המקצועי והשחקנים, וכעת נשאלת השאלה מי יהיה זה שיחליפו על הספסל. השם הבולט הוא כמובן האקס המיתולוגי, ניסו אביטן, שזוכה לתמיכה בקרב חלק מחברי העמותה. כעת, יהיה מעניין לראות אם אביטן ישוב לשרון כדי להתניע מחדש את קריירת האימון במקום שבו המריאה, אחרי התקופה הלא מוצלחת בהפועל תל אביב.