"לא חדש שהשופט לא הולך לבדוק כשמדובר במכבי"

האלופה ניצחה גם בק"ש, אבל ולדימיר איביץ' מצא סיבה להתלונן בסיום בעקבות פסילת השער השני של יונתן כהן. המאמן פרגן לטננבאום על שבירת השיא ("הוא השוער הראשון בזכות"), ובמועדון כבר סימנו יעד חדש. סאבוריט בספק לדרבי, עטר יעזוב כבר בינואר?

תומר לוי
תומר לוי  01.12.19 - 08:20
תחילת כתבה

גם אחרי הניצחון 0:1 אמש (שבת) בקריית שמונה, מאמן מכבי תל אביב ולדימיר איביץ' מצא סיבה להתלונן. לא על היכולת של שחקניו, לפחות לא בפומבי, למרות שאלה שוב היו רחוקים מלהרשים, אלא דווקא על השופט. איביץ' לא שכח את השער שנפסל במהלך המחצית הראשונה על ידי אנשי ה-VAR, שזיהו כי הכדור שחולץ על ידי אחד משחקני ההגנה של ק"ש, לא עבר במלוא היקפו את קו השער.

"לי היה נראה שהכדור עבר, השופט כבר אישר את השער ואז פסל אותו. למה השופט לא הלך לבדוק בעצמו בווידאו? אני לא יודע, אבל זו לא הפעם הראשונה העונה שהשופט לא הולך לבדוק כשיש פה אינטרס של מכבי ת"א", אמר מאמן האלופה.

כשהתבקש להתייחס לשיא החדש של דקות ללא ספיגה, איביץ' היה חיובי הרבה יותר: "הגעתי פה לפני שנה וחצי ומאז דניאל טננבאום עשה התקדמות ענקית. הוא התחיל בתור שוער שלישי, הפך לשוער משנה ועכשיו הוא בזכות השוער הראשון. הוא מקצוען שעובד קשה כל יום. עם זאת, השיא הוא לא רק של טננבאום, הוא של כל הקבוצה, כולם עבדו קשה בשביל זה".

בתוך כך, במכבי תל אביב כבר סימנו יעד חדש. "עכשיו ננסה לא לספוג סיבוב שלם", אמרו במועדון, "השיא ששברנו הוא מטורף, אין ספק. גם אין כאן עניין של מזל, כשאתה לא חוטף 11 משחקים ברציפות, זה מראה על יכולת ומשחק הגנתי מושלם של כל הקבוצה".

המבחן הבא של האלופה יהיה כבר ביום רביעי הקרוב, מול היריבה המושבעת הפועל תל אביב, במשחק שבו איביץ' עשוי לבצע רוטציה מסוימת בהרכב. לפחות חילוף אחד עשוי להיות כפוי, שכן אנריק סאבוריט ספג מכה חזקה במהלך המשחק מול ק"ש וכרגע לא ברור אם יהיה כשיר לדרבי. מי שצפויים להיעדר הם צ'יקו אופואדו וניק בלקמן הפצועים.

למרות חסרונם של שני החלוצים במשחק בק"ש, אלירן עטר לא נכלל בסגל. במידה שלא יכלל בסגל גם בדרבי, ההערכה היא כי אם תגיע עבורו הצעה טובה בחודש ינואר, הוא עשוי לעזוב. בכל מקרה, במכבי לא צפויים להציע לו חוזה לעונה נוספת. אגב, גם אילון אלמוג שוב לא נכלל בסגל של איביץ', למרות כאמור החסרון בשחקני התקפה כשירים.