"עניין של זמן עד שתראו בית"ר טובה יותר"

בן חיים בראיון לפני הפועל. פלומן צפוי לפתוח בהרכב

תומר לוי
תומר לוי  01.12.19 - 14:25
תחילת כתבה

דריכות גדולה מאד בבית"ר ירושלים לקראת ההתמודדות הערב (ראשון, 20:15, ישיר ב-5SPORT) מול הפועל ת"א באצטדיון בלומפילד. "ברור לנו לחלוטין שכל תוצאה מלבד ניצחון תרחיק אותנו מהמטרות שלנו - ניסיון להיצמד לצמרת הגבוהה", כך אמרו במועדון. כ-7,000 אוהדים ילוו את הקבוצה.

מבחינת ההרכב, פרדי פלומן תורגל בחולייה הקדמית בחלק השני של האימון המסכם, ומי שתורגל בקישור במקום תמיר עדי היה גדי קינדה. השאלה הגדולה היא מה קורה עם אנטואן קונטה, שגם אתמול לא תורגל בשל פציעה ויעבור הערב מבחן כשירות. במידה ולא יוכל לשחק, מי שיפתח במקומו כמגן ימני יהיה שי קונסטנטין.

בלי קשר למשחק הקריטי והמסקרן ביותר, בקבוצה מהבירה ממשיכים להתעסק במקביל בכל נושא הרכש לקראת חלון ההעברות של חודש ינואר. בית"ר מחפשת חלוץ, אך נכון לעכשיו אחד כזה יגיע רק אם הקבוצה תתקדם במעלה טבלת ליגת העל.

ההרכב המשוער: איתמר ניצן; שי קונסטנטין (אנטואן קונטה), טל בן חיים, דיוגו ורדסקה, מקסים גרצ'קין; דן איינבינדר, עלי מוחמד, גדי קינדה (תמיר עדי); לוי גארסיה, פרדי פלומן (גדי קינדה) ושלומי אזולאי.

טל בן חיים התראיין לערוץ הספורט לפני ההתמודדות ואמר: "הייתה פגרה ארוכה מאד, אנחנו מתגעגעים למשחק. עבדנו קשה בשלושת השבועות האלו, עשינו הכנה טובה ואנחנו מצפים למשחק. התחלנו את העונה בצורה לא טובה מבחינת התוצאות וזה גרם לחוסר בטחון, במיוחד כשיש הרבה שחקנים צעירים בקבוצה. לאט לאט התגברנו, עשינו סדרה טובה של ניצחונות. מכבי חיפה קטעה לנו את הרצף, אבל אנחנו מגיעים בשיא הנחישות למשחק הקרוב".

הבלם דיבר על ההכנות והפוטנציאל ההתקפי של קבוצתו: "אחרי מכבי ת"א, שם התפרקנו במחצית השנייה, ראינו וידאו, עברנו על הטעויות, היה לנו זמן לתקן ואז יצאנו לסדרה טובה. יש לנו שחקנים מאד מוכשרים בחלק הקדמי, שחקנים צעירים. זה עניין של זמן עד שנציג יכולת יותר טובה וננצל יותר מצבים. זה תהליך. אני משוכנע שבסופו של דבר נהיה קבוצה חזקה, נבקיע יותר שערים ונהיה בצמרת הגבוהה".

על המפגש עם הפועל ת"א הוא הוסיף: "המשחק הכי חשוב לאוהדים. זה משחק שאתה חושב עליו הרבה לפני. נעשה את המקסימום שהאוהדים יחזרו שמחים הביתה. הבלאגן בהפועל? הם מינו מאמן מצוין עם ניסיון, שהוכיח את עצמו בליגה שלנו. יש להם שחקנים טובים. הולך להיות משחק קשה מאד. אנחנו לא מקלים ראש לרגע. בית"ר צריכה לעלות כמו בכל משחק, להילחם, לתת את כל מה שיש לה ואני משוכנע שהתוצאה תהיה בהתאם".

כשנשאל מה צריך לקרות כדי שבית"ר תעשה את קפיצת המדרגה לטופ הישראלי, ענה: "זמן, יותר הקרבה, יותר לב. במשחקים האחרונים ראינו בית"ר קצת שונה. יותר נלחמת, יותר ממושמעת טקטית. ברגע שנעשה את זה יש לנו את האיכויות בחלק הקדמי להכריע את המשחק. כולם צריכים לתת את הכל על המגרש".