ניר קלינגר: "אני מאמין בסגל הנוכחי"

מאמן הפועל אופטימי למרות ההפסד לבית"ר: "ראינו שיפור"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.12.19 - 22:58
תחילת כתבה

הפסד ראשון להפועל תל אביב בעידן קלינגר וסיני. האדומים הציגו יכולת בינונית ומטה, ונכנעו 1:0 לבית"ר ירושלים, הערב (ראשון) בבלומפילד. שלושה ימים בלבד לפני הדרבי התל אביבי הראשון בתולדות האצטדיון היפואי המחודש, להפועל יש הרבה סיבות לחשב מסלול מחדש.

ניר קלינגר, המאמן הטרי של האדומים, נדרש לשאלת החלק הקדמי וענה ב"קלינגריות" אופיינית: "אם המשחק היה מסתיים, כמו שצריך היה, ב-1:1 או 1:2 לנו, לא היו שואלים אותי את זה. זה הסגל שלנו, ואני משתמש במה שיש לי. ראיתי שיפור בגישה שלנו ובניהול המשחק שלנו, ניסיתי בחילופים שנחזור למשחק. אני הולך עם הסגל הזה".

באשר למשחק, קלינגר בחר להישאר אופטימי: "במחצית הראשונה לא היינו טובים. לא עמדנו בלחץ של בית"ר. אבל במחצית השנייה עשינו שינוי במערך, ושלטנו באופן מוחלט במשחק. גם אם זה לא מנחם אותי, אני מסתכל על חצי הכוס המלאה. אם אלטמן נותן צ'יפ מול בן חיים, כולנו היינו מדברים אחרת".

בהמשך, הוא התייחס גם למי שהיו חסרים בהתקפה, בעיקר שניים: מאור בוזגלו ועומר דמארי. "אני מאוד מעריך את עומר, ומקווה שיחזור לכשירות. מאור? אלוהים יודע מתי תצא המחלה מהגוף שלו. שניהם אמורים להביא איכות להפועל ת"א, וכשהם יהיו כשירים נוכל גם להשתמש בהם".

ומה הלאה? קלינגר כיוון לדרבי, והתמקד במאבק: "אנחנו רוצים להחזיר את הגאווה להפועל. זה מועדון ענק, וזו המטרה שלנו. אין קסמים, אבל אני רואה שיפור וזה מה שחשוב".

גם קפטן הפועל ת"א, אוראל דגני, בחר להסתכל על הצד החיובי: "היינו טובים יותר במחצית השנייה. היו לנו כמה הזדמנויות להבקיע בסוף, לא ניצלנו וחבל שכך". לגבי מצב הקבוצה, דגני הבהיר: "פתחנו את הליגה מאוד לא טוב. לפני הפגרה אספנו נקודות, אבל היום לא העזנו מספיק. בכל מקרה, רואים שהפועל משחקת טוב יותר. אנחנו עובדים קשה יותר באימונים, ואנחנו צריכים לעבוד עם השיטה של ניר כדי להשתפר".

ומה באשר לדרבי? "זה משהו אחר. בית"ר זה היסטוריה, הדרבי הוא תמיד משחק אחר לחלוטין ונצטרך לבוא אליו אחרת. אם נראה כמו במחצית השנייה, אני מאמין שנוכל להשתפר".