"מחלת ההימורים לעולם לא חולפת. נלחם בה בכל יום"

אבירם ברוכיאן, קשר בית"ר והנבחרת בעבר ונורדיה בהווה, מספר בגילוי לב ב'מגרש פתוח' על התקופות הקשות בחייו: "עשיתי טעויות רבות". אחיו אביתר: "הרווחנו אותו מחדש"

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.12.19 - 16:00

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

(צילום תמונה: ינון פוקס)

בגיל 34, אבירם ברוכיאן כבר נמצא בשלהי הקריירה המפוספסת שלו, באופן יחסי. הקשר המוכשר שגדל ופרץ בבית"ר ירושלים, אמנם זכה בשתי אליפויות ושני גביעים ואף זכה ללבוש את מדי הנבחרת, אבל תמיד תלווה אותו תחושת ההחמצה של - מה אם?

ברוכיאן, אחיינו של אורי מלמיליאן, חזר לשחק בבירה, הפעם בבית"ר נורדיה מליגה א', והוא לא סתם הדרדר עד לשם. בשלב מסוים במהלך הקריירה, נקלע הקשר לחובות כספיים כבדים ונכנס למוסד לגמילה מהימורים. בראיון ל'מגרש פתוח', דיבר ברוכיאן על הבחירות שעשה שהובילו לרגעים הקשים בחייו.

"זה לא סוד שלא הייתי רוצה להיות במקומות האלה", הודה. "מבחינת כישרון, אני לא חושב שזה האידיאל בשבילי, עשיתי המון טעויות בחיים - לצערי הן משליכות למקומות שכיום אני נמצא בהם, ולדעתי אני לא צריך להיות בהם. הייתי משנה את הטעויות שעשיתי ואת המחלה הארורה שהייתה לי".

ברוכיאן פנה לשחקנים הצעירים שעשויים להיקלע לסיטואציות בעיות בעתידם: "אם זה משהו מעבר ליכולות שלכם ואתם לא יודעים איך לטפל בעניין הזה, יש מקומות שעוזרים לטפל בהתמכרות. אני עברתי וחוויתי את זה, ותודה לאל אני נמצא בחוץ. אני ממליץ לכם לדבר, אני הוכחה שאפשר אחרת. מי שחלה במחלה הזו יודע שהיא יומיומית, אין דבר כזה החלמה. צריך להילחם בזה יום-יום. המחלה הזו תמיד בפתח הדלת וצריך להיזהר ממנה. היא לעולם לא חולפת ותמיד מחכה".

אחיו של אבירם, אביתר, סיפר על אותה תקופה: "זה לא היה אבירם שהיית יכול לשבת ולצחוק איתו, אבל כמו שהוא אמר: היום הכל אחרת, אשתו, הילדים, אמא, האחים שלנו - כולנו הרווחנו אותו מחדש. אנחנו צוחקים ונהנים וצריך לראות את זה בעיניים כדי להבין את התהליך שהוא עבר. אני גאה בו למרות שהוא יותר גדול ממני. אני נחנק מדמעות כשאני מדבר על הנושא הזה. אבירם עבר משהו קשה ויצא מזה כמו גדול, כמו כל דבר שהוא עושה".