קלינגר: "לא מתיימרים להיות פייבוריטים"

מאמן הפועל ת"א לפני הדרבי: "הצהרות והתגרויות זה לא אני". דגני: "אנחנו מגיעים כאנדרדוג וזה טוב לנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט  03.12.19 - 09:45
תחילת כתבה

אחרי כמעט ארבע שנים, הדרבי התל אביבי יחזור מחר (20:15) לאצטדיון בלומפילד. עבור ניר קלינגר, שאימן בעבר את הצד הצהוב בקרב העירוני, זה יהיה הדרבי האדום הראשון.

במסיבת העיתונאים לקראת המשחק, קלינגר דיבר על המצב בקבוצה: "בכל יוםפה אני מבין ולומד עוד משהו ומכיר את השחקנים יותר לעומק. נורא קל לחשוב שמאמן מגיע לקבוצה והכל ברור וידוע, אבל זה לא עובד ככה. בכל אימון ובכל משחק אני מסיק מסקנות ומתקדמים עקב בצד אגודל לכיוון הדברים שאני רוצה. יש שיפור בהמון פרמטרים בקבוצה וגם לא מעט ליקויים, בעיקר בהתקפה, שצריך לשפר. אבל יש מסקנות שאנחנו תמיד מנסים להסיק וליישם".

המאמן נשאל על מאזן הכוחות לקראת הדרבי, והשיב: "זה ברור, גם אם מסתכלים על הטבלה, שאנחנו אל מתיימרים להיות מה שאנחנו לא, אבל זה התעסקות של התקשורת. אנחנו מתכוננים מקצועית על פי הדרך שאנחנו מוצאים לנכון, בזמן בקצר שהיה בלוח המשחקים הצפוף הזה. זה המצב, מתמודדים איתו והשחקנים מודעים לזה. וברור שזה אולי המשחק הכי קשה בליגה, אבל באים להתמודד והמילה פחד לא שזורה בלקסיקון שלי ובשל הקבוצה".

אחד מאנשי הנהלת המועדון אמר שהפועל ת"א תבקיע לפחות שער אחד בדרבי, אך קלינגר אמר על כך: "אני משתדל פחות לדבר בימים האלה, רוצה שהקבוצה תהיה מרוכזת במה שצריך. הייתה כל כך הרבה עבודה שדיבורים, הצהרות והתגרויות זה לא אני, בטח לא בשלב של היום".

על המפגש מול ההגנה שעדיין לא ספגה העונה, קלינגר אמר: "בדיוק על זה שוברים את הראש. אני חושב שמשחק ההגנה שלנו טוב ויציב, ומהבחינה הזאת אנחנו בדרך הנכונה מאוד. במשחק המעבר וההתקפה המסודרת אני פחות מרוצה והשחקנים שמעו את זה ממני. אנחנו מחפשים שחקנים למשחק הזה שאני ארגיש שהם אש עם מוכנות מנטלית ומקצועית שנבוא לנסות להבקיע ולנצח. לגבי ספירובסקי ודמארי נקבל החלטה סופית, ואני מאמין שיהיו בסגל. יש לי תמונה בראש לגבי ההרכב".

עבור קלינגר, כאקס מכבי ת"א, זה יהיה הדרבי הראשון בצד השני של המשחק והוא אמר על כך: "רק אני יודע מה התחושות במקרים האלה. ניסיתי לספור השבוע כמה פעמים שיחקתי כמאמן נגד מכבי ת"א, וזה המון פעמים ועשרות משחקים, בגביע ובליגה. אני נהנה פה, יש לי תחושה של אמביציה מטורפת לשנות את הכיוון של המועדון, כי צריך לשנות. אני מקווה שתהיה את הסבלנות ואורך הרוח כדי לקבל את העבודה הסיזיפית הזאת. זה לא, קל אבל זה יקרה. הגרעין פה טוב".

דגני: "מגיעים כאנדרדוג, אבל זה טוב לנו"
קפטן האדומים, אוראל דגני, חיזק את דברי מאמנו: "התחושות טובות, מאמינים בעצמנו. יש אווירה כיפית של דרבי משחק, שאנחנו מאוד מחכים לו ורוצים להוכיח מה אנחנו שווים. ברור שהרגשנו שאפשר להוציא יותר נגד בית"ר, הראנו למה אנחנו מסוגלים והגענו לכמה מצבי הבקעה. זה לא צלח לנו, אבל אני מקווה שזה יצלח. ברור שכרגע מכבי מעלינו ואנחנו מגיעים כאנדרדוג, אבל זה טוב לנו".

על כך שיחסי הכוחות לא השתנו במשחקי הדרבי בשנים האחרונות, דגני אמר: "זה המצב הנוכחי ובשנים הקודמות שהייתי פה לא תמיד היינו אנדרדוג, כמו עם רן בן שמעון. אם אני אאמין, למה לי לעלות למגרש? זה סוג המשחקים שאני צריך פחות לדבר ולהגיד כולם מצפים למשחק ורוצים להוכיח וכל שחקן מגיע ברמת מוכנות הכי גבוהה. גם כשהיה משחק לפני יומיים, רוצים להוכיח ולהראות מה אנחנו שווים בשביל המועדון, בשבילנו והקהל".

ענו על הסקר >>>