לוי: "חדרה הביכה את בית"ר בעונה שעברה"

המאמן לא מזלזל ביריבה. גרצ'קין: "חביב אוחיון יהיה חסר"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  03.12.19 - 13:49

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

אחרי הניצחון החשוב על הפועל תל אביב, בית"ר ירושלים נערכת למשימה הבאה שלה: הפועל חדרה באצטדיון טדי (רביעי, 20:00). מבחינה מקצועית, אנטואן קונטה עשוי לקבל מנוחה מרוני לוי, ואת מקומו בצד ימין של ההגנה צפוי לתפוס שי קונסטנטין.

"נכנסנו טוב לשבוע עם ניצחון, נקווה להמשיך את המומנטום", אמר רוני לוי במסיבת העיתונאים. "אנחנו יודעים שמצפה לנו יריבה טובה, קבוצה שיודעת לעשות הגנה ולצאת למתפרצות. הם הביכו את בית"ר בעונה שעברה וניצחו בטדי".

המאמן דיבר על הניצחון מול הפועל: "הגענו להזדמנויות במשחק ולא הצלחנו להכריע אותו. היה לחץ אופטי שלהם, אבל מלבד ההצלה של טל בן חיים, הם לא הגיעו למצבים. אני לא זוכר שאיתמר ניצן נגע בכדור. זה חשוב לגלות אופי, הבהרתי מסרים לשחקנים".

על השיפור של פלומן אמר: "פרדי עשה הכנה נהדרת לליגה, הוא התחיל אותה בצורה טובה. שחקנים מוכשרים שעושים קפיצת מדרגה צריכים לשלב כשרון עם עבודה טקטית. הוא פחות בא לידי ביטוי כי לא הביא מספרים. הבהרנו לו את הדרישות וחשוב לזכור שהוא סובל מפציעה בברך. חשוב שהוא כבש, אנחנו רוצים לראות המשכיות".

המגן מקס גרצ'קין הצטרף ללוי במסע"ת: "מחר אנחנו משחקים נגד חדרה ויהיה חסר שחקן שהוא חבר קרוב שלי. אני רוצה לאחל החלמה מהירה לחביב מכל המועדון. אני מודה לחדרה על השנה שעשינו יחד, התחברתי לבית"ר ירושלים ומצפה מאוד למפגש. אני חייב לציין לטובה את הקהל שמביא אווירה אירופאית לכל דבר. בכל משחק אנחנו מרגישים בבית. המועדון הולך בכיוון טוב, נותן הזדמנויות לצעירים, פחות מסתכלים על גילאים, אלא על תרומה מקצועית ומי בא לתת את הנשמה".

"פתחנו את העונה בצורה לא פשוטה, אחרי זה צברנו את הנקודות. אני לא רוצה לצאת בהצהרות, מסתכל משחק-משחק. תמיד יש איפה להשתפר, כולנו בדרך הנכונה", סיכם.

בעקבות העומס על השערים במשחקה האחרון של הקבוצה בבלומפילד, בית"ר שלחה מכתב למנהלת בו כתבה: "הדיווחים שהגיעו אלינו מהמשחק עצמו וגם אחריו ראויים לבחינה מהירה ולטיפול מקיף על מנת למנוע את האסון המתקרב עליו אנו מתריעים כאן. מהסרטונים ניתן לראות בבירור חוסר התחשבות באוהדים, זלזול, קריסת מחסומים שטופלה בצורה לא נכונה ושימוש בסוסים ופרשים! ממש בתוך קהל ההמונים שנדחק בזמן שעמד בניסיון להיכנס למשחק, עליו שילם ממיטב כספו".

 עוד נכתב על היחס לו זכו האוהדים: "כוחות האבטחה, שהרבה פעמים רואים את אוהדי בית"ר ומרגישים כאילו הגיעו לקרב, לא תרמו לסדר, אלא בעיקר לכאוס ויצירת אוירת 'קרב'. אוהדים, ביניהם גם הורים, ילדים ונשים, ראו את הכניסות הופכות למעגל בלתי אפשרי של כניסה, אשר רק בנס לא הסתיים עם מספר רב של פצועים שנזקקו לטיפול. יש לציין כי זוהי לא הפעם הראשונה בה אנחנו נתקלים בתלונות כנגד ההתנהלות במגרשים.

"אנו דורשים בדיקה פרטנית לאירועים שהתרחשו לפני המשחק הנ"ל וכמו כן עדכון על תוצאות הבדיקה ושינוי מקיף ומעקב אחר ההתנהלות מול אוהדינו, המגיעים בכמויות גדולות לכל משחק ומהווים חלק גדול ומשמעותי מאוד מהצבע והחוויה של הכדורגל הישראלי".