"אבחר לזכות באליפות על פני לנצח בדרבי"

צפו במאמן מכבי ת"א, איביץ', לקראת הקרב בבלומפילד החדש

תומר לוי
תומר לוי  03.12.19 - 15:15
תחילת כתבה

הדרבי הגדול האחרון שנערך בליגת העל באצטדיון בלומפילד היה אי שם בפברואר 2016. מחר (רביעי, 20:15, ישיר ב-5SPORT) שתי הקבוצות התל אביביות תיפגשנה שוב במגרש המשופץ החדש, לראשונה מאז שפתחו אותו למשחקים. האלופה המכהנת, מכבי תל אביב, מגיעה כפייבוריטית ברורה, בעיקר לנוכח התוצאות מתחילת העונה. ולדימיר איביץ' דיבר היום במסיבת עיתונאים על ההכנות והאווירה הצפויה ביציעים.

"זה יהיה משחק קשה. זה משהו שהמאמנים, השחקנים והאוהדים חיים בשבילו", הסביר המאמן. "אנחנו מנסים לעבוד ולהכין את עצמנו בצורה הטובה ביותר כדי לשחק בצורה שאנחנו רוצים, כמו בכל משחק לפני כן וכמו במשחקים הבאים שלנו. חייבים לבוא מרוכזים ל-90 דקות כדי לנצח. כל משחק הוא קשה, לא משנה מול מי משחקים. זה תלוי איך מתחילים, איך מתנהלים במהלך המשחק ואיך מסיימים אותו. שתי הקבוצות רוצות לנצח, לא משנה אם זה דרבי או לא".

איביץ' נשאל לגבי ההבדלים בין הדרבים בישראל לאלה ביוון וסרביה: "הדרבי פה די דומה לסרביה, כי יש את האוהדים של שתי הקבוצות. ביוון זה שונה כי יש רק את האוהדים המקומיים. אני חושב שזה הכי טוב, שיש את שני הקהלים במגרש, ואני בטוח שהאווירה תהיה מצוינת מחר ושהשחקנים שלי יגיעו מוכנים. הכנות שונות? לא, אולי רק קצת כששיחקתי בדרבי הראשון או השני שלי. אבל אחרי שאתה כבר מנוסה לא אכפת לך מאף אחד, רק מהקבוצה שלך ולתת את המקסימום שלך כדי להשיג את התוצאה הראויה".

לאחר מכן סיפק הסרבי ציטוט מעניין ביותר: "אבחר לזכות באליפות על פני לנצח בדרבי. כמובן שבאופן נורמאלי אנחנו רוצים לנצח את המשחק הזה. כולם רוצים, הקהל, אנחנו, השחקנים. אני בטוח שזה גם ככה בצד השני, האוהדים לא יכולים לאחל יותר מאשר לנצח את המשחק. אבל אנחנו כמובן רוצים יותר, זה החיים שלנו. זה נוגע לכל דרבי בעולם".

איביץ' הוסיף גם לגבי היריבה והסגל שלו: "יש לי הרבה שחקנים איכותיים. חלקם כבר שיחקו הרבה משחקים ואחרים לא, אבל אני בטוח שכל השחקנים שעובדים אצלנו כבר מוכנים היטב לתת את המקסימום בכל משחק, בין אם הם שחקני הרכב או ספסל. יש להם שחקנים מעניינים בהתקפה, וגם הגנה טובה. זו קבוצה מסוכנת. אולי הם לא במיקום טוב בטבלה כרגע, אבל זו קבוצה גדולה ואנחנו צריכים לכבד אותה. אנחנו חייבים להיות מוכנים ב-100 אחוז".

כשנשאל על המחשבות שלו לעבור למקום אחר בעתיד, ענה: "בעבודה הזאת אי אפשר לדבר על הטווח הארוך. אי אפשר לדעת מה יקרה בעוד חודשיים-שלושה. אני בסדר פה, אני עובד ממשחק למשחק. נראה".

גם דן גלזר הגיע למסע"ת ואמר: "אני במכבי ת"א מגיל 6, אז מכינים אותנו לזה, אני יודע מה המשמעות של דרבי. זה חשוב לכולם, לקהל, למועדון, אבל זה כמו כל משחק מבחינת 3 נקודות. רוצים להשיג אותן ונעשה הכל. הפועל קבוצה קשה, מסודרת. עם המאמן החדש הם עמדו בצורה טובה מאד נגד ק"ש. רוב השנה היינו צריכים לפרוץ הגנות צפופות וגם מחר יהיה קשה אני מאמין. נצטרך לדעת איך לפרוץ את ההגנה".

"הייתי בדרבי בתור ילד והבאתי כדורים. זה משחק מאד מיוחד עבור כל אוהד כדורגל ישראלי ועם אווירה מיוחדת. בין אם הפועל בצמרת או לא, דרבי זה משחק קשה. מקווים לנצח. אנחנו צריכים לשחק את המשחק הרגיל שלנו, כמו בכל משחק הצוות הכין אותנו. צריך להיות אגרסיביים ולהראות מהרגע הראשון שאנחנו רוצים לנצח יותר מהיריב. אנחנו עובדים המון, עבודה טקטית והמון אסיפות. כל שחקן יודע מה לעשות ברגע נתון. זה לא מזל, אנחנו פשוט מאומנים".

"אני אישית מאד אוהב משחקים באמצע השבוע, זה כיף, אין הרבה אימונים לפני. נצטרך להשתמש בכל הסגל שלנו. לא יהיה פשוט לשחק בלו"ז כזה, אבל נקווה שכל מי שישחק ידע להביא תפוקה. אתמול סיכמנו את המשחק האחרון, ראינו את הווידאו. לא שיחקנו טוב מול ק"ש אנחנו לא בורחים מזה. השגנו נקודות קשות במשחק חוץ קשה, ניקח את זה איתנו וננסה להמשיך הלאה".

"העובדה שמכבי חיפה קרובה אלינו זה לא מה שגורם לנו להיות מוכנים בכל משחק. בעונה שעברה היינו במרחק יותר גדול ועדיין היינו מוכנים. יש גם תחרות בתוך הקבוצה, כל שחקן עושה הכל כדי לשחק וזה מה שמוביל אותנו. שחקנים טובים יש בכל קבוצה, אפשר לראות בכל מחזור שערים יפים בליגה הזאת. טננבאום? כל החלק ההגנתי אוהבים את מה שדניאל עושה, זה מגיע לו הוא עובד בכל אימון קשה מאד ונשאר אחרי אימונים. כולנו מאד שמחים בשבילו".

ענו על הסקר >>>