ממשיכים לפשל: הטעויות של שופטי ה-VAR

הוועדה המקצועית פרסמה דו"ח מהמחזור ה-11. המסקנות בפנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.12.19 - 17:43
תחילת כתבה

מחזור טעון ומלא באירועים קיבלנו בימים שבת וראשון האחרונים, עם לא מעט סיפורי VAR ותלונות של קבוצות ומאמנים כנגד השופטים. היום (שלישי) התקבלו החלטות הוועדה המקצועית בנוגע למחזור ה-11 בליגת העל, ומהמסקנות ניתן להבין ששוב שופטי המסך התערבו במספר מקרים בהם לא היו צריכים.

במשחק בין הפועל חיפה למכבי נתניה נכתב כי שופט המסך טעה בכך שהמליץ לשלוף אדום לבן והבה בדקה ה-81. גם במשחק של הפועל רעננה מול סקציה נס ציונה המליץ שופט המסך על כרטיס אדום בדקה ה-71, ולפי הוועדה המקרה הזה היה לא ודאי וברור הדורש התערבות. בקרב בין הפועל באר שבע ובני יהודה נשרק פנדל בדקה ה-33 בעקבות התערבות ה-VAR, וגם כאן הדו"ח מציין כי זו הייתה טעות.

במשחק בין מכבי תל אביב לעירוני קריית שמונה דווקא שיבחו את השיפוט ניסה אמיר בן שמעון משורות הצפוניים לסחוט פנדל בדקה ה-4. בדו"ח ציינו כי צדק שופט המסך כאשר המליץ לבחון אירוע של התחזות, מה שהוביל לכרטיס צהוב למגן. בדקה ה-31 כן נשרק פנדל לאחר נגיעת יד ברחבה לזכות הצהובים. שופט המסך, לפי הוועדה, פעל כמצופה כאשר לאחר בחינת האירוע בהילוכים החוזרים אישר את החלטת השופט. צוין גם כי אין מדובר במקרה ודאי וברור.

לגבי השער שנפסל בדקה ה-41, בוועדה אישרו כי הכדור לא עבר במלוא היקפו את קו השער, וכי שופט המסך צדק כשהמליץ לבחון.