"תמשיך, הכל בסדר": צפו בהקלטה ממערכת ה-VAR

לראשונה: השיחה בין השופטים נחשפת ובה הדיאלוג בין זיו אדלר לדוד פוקסמן, שהיה בחדר ה-VAR ולא מנע את הפנדל לזכות ענר שכטר. בנס ציונה זועמים על ההתנהלות

מוטי פשכצקי ויגאל גולדשטיין  05.12.19 - 15:35
תחילת כתבה

נמשך קרב ההאשמות בין סקציה נס ציונה לאיגוד השופטים בעקבות הפנדל המפוקפק שהכריע את את המשחק מול הפועל חיפה. אחרי המכתב של הקבוצה, בו טענה כי זיו אדלר סרב לצפות במקרה במוניטור, הגיעה התגובה של איגוד השופטים. לצד האיום בתביעת דיבה, פורסמה, לראשונה מאז הוצג שופט המסך, הקלטה ממערכת השמע ברגע הקריטי בו התקבלה ההחלטה על הפנדל בה נשמע במפורש כי שופט ה-VAR, דוד פוקסמן, אומר לאדלר: "אפשר להמשיך, בסדר גמור" ובכך סוגר את נושא הפנדל.

כזכור, בקרב הכתומים הופנה זעם רב כלפי אדלר וצוות השיפוט שהעניק פנדל להפועל חיפה בדקה ה-96. בסיום המשחק, המאמן עמיר תורג'מן העביר ביקורת נוקבת נגד ההחלטה של אדלר לא לבדוק את ההחלטה ב-VAR. אופיר מזרחי ניגש לשופט הרביעי, אלי חכמון וזעק: "בושה וחרפה".

יממה לאחר המשחק, הקבוצה ביטאה את רגשותיה במכתב ששלחה ליו"ר איגוד השופטים, יריב טפר, מטעמם של היו"ר דודו עוז והמנכ"ל רונן זייגרמן. "להרגשתנו נוצר הרושם שלשופטים קל יותר לשרוק נגד שחקני נס ציונה, אך כשהמצב הפוך קולו של השופט לא נשמע", כתבו. "מועדון הכדורגל סקציה נס ציונה לא מוכן להצטייר כ'נמושות הליגה', ולא נשתוק יותר לנוכח שריקות והחלטות של שופטים כאלה ואחרים שידם קלה על המשרוקית. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה משופטי ליגת העל, שינהלו את המשחקים בצורה ספורטיבית, הוגנת, ללא מורא וחשש".

במועדון טענו כי בסיום המשחק פנו לשופט המסך, יגאל פריד שאמר ע"פי עדותם כי הפנה את אדלר ל-VAR. דקות ארוכות לאחר סיום המשחק נותרו היו"ר, דודו עוז והמנכ"ל, רונן זייגרמן מאוכזבים. בקבוצה זעמו: "קל לעשות טעויות נגדנו, זה מקומם. גזלו מאיתנו נקודה שעשויה להיות קריטית בסוף העונה". מחלקת הניו מדיה של המועדון עקץ את הפועל חיפה ובפוסט שכלל את תוצאת הסיום ציינו: נס ציונה 1- הפועל חיפה 1 עם כוכבית.

מטעם איגוד השופטים נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא. אם היה מתבקש להגיע לואר היה מגיע, שופטי המסך החליטו ששריקתו נכונה ולכן לא הפנו אותו לבדיקה במסך"

למרות האכזבה, במועדון החמיאו לשחקנים על ההופעה ההירואית ועל כך ששיחקו מחצית שלמה בפיגור מספרי ונלחמו עד הדקה האחרונה. השוער, עומרי גלזר חש טשטוש לאחר שספג מכה בראשו והוא בספק גדול למשחק נגד עירוני ק"ש בשבת. מחליפו, מתן זלמנוביץ' רשם הופעה אדירה ונזקק בסיום לטיפול בחתכים בגבה ובלסת בעקבות תיקול עם גידי קניוק.

סביין לילאיי שהיה בספק למשחק חש ברגישות בשריר הירך האחורי ודרש להחליפו, כמו גלזר גם הוא בספק לק"ש. המגן הימני, רומריק אטו הורחק לאחר שהציל שער בעזרת ידו והוא ייעדר. בבשורות החיוביות, במשחק החוץ מול קרית שמונה תורג'מן יקבל בחזרה את מוסא מאזו שריצה עונש הרחקה.