"בשביל מה יש מאמן?": ההסבר של גוטמן לעזיבה

היחסים עם גולן, התכתיבים ומה קרה? המאמן מדבר לראשונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.12.19 - 11:49
תחילת כתבה

סיפורי מעורבות הבעלים בכדורגל הישראלי זה דבר מוכר, אבל לא בכל יום רואים מאמן שעומד על שלו ומחליט לקום ולעזוב בשל התערבות מקצועית, בטח כשמדובר במאמן בתחילת דרכו כמו אורי גוטמן. אתמול (רביעי), אקס הפועל חדרה התארח בתכנית 'מועדון כדוררגל FC' ונתן את הגרסה שלו לסיפור.

"זו הייתה החלטה שקיבלתי בשישי בצהריים", תיאר גוטמן ג'וניור את ההתרחשויות. "בבוקר הייתה לי שיחה עם גולן שעסקה בתיאום ציפיות למשחק הקרוב ויצאתי בהרגשה שיש תכתיב מסוים - משהו שלא יכולתי להתמודד איתו. כמובן שלא קמתי ושברתי את הכלים מיד, הראיתי לשחקנים שהכל מתנהל כשורה, אבל אח"כ דמיינתי את התסריט של המשחק והבנתי עם עצמי שאני אמנם אעמוד על הקווים מול מכבי חיפה, אבל אני לא זה שינהל את המשחק".

לי ולאורן גולן הייתה מערכת יחסים טובה", המשיך המאמן וסיפר על היחסים עם המנהל המקצועי. "אבל הסיפור הזה היה הקש ששבר את גב הגמל. הוא הבוס, הוא נתן לי הזדמנות בחדרה ואני מודה לו ולא אשכח לו את זה לעולם. נתתי את הנשמה למועדון, עשיתי את הכי טוב שאני יכול. כשהגעתי אמרו לי 'מה אתה עושה, זו התאבדות להגיע לשם אחרי עונת שיא, יש לך רק מה להפסיד', אבל הוא נתן לי את ההרגשה שהוא השותף שלי ויצאתי איתו לדרך".

ועדיין, על אף היחסים הטובים, גוטמן הסביר את ההחלטה: "אני רוצה לשים את הדברים על השולחן: השחקנים טובים וראויים. לא אנקוב בשמם, אבל המאמן הוא זה שאמור להיות המחליט הסופי. לא היה משחק שלא התייעצתי עם אורן על ההרכב, מאמן לפעמים מתלבט ואוהב לשמוע דעות. הייתי שואל לתחושותיו מי יכול לפתוח והוא היה עונה. לפעמים גם הייתי הולך איתו, כי ככה הרגיש לי שצריך לעשות, אבל בסופו של דבר צריך לדעת מתי לשלב צעירים".

"לפני שנתיים הייתי עוזר מאמן של יוסי אבוקסיס בבני יהודה", המשיך גוטמן ונתן דוגמא להתנהלות נכונה של הדברים בעיניו. "התאמן איתנו שחקן מהנוער בשם ירדן שועה. הבעלים ביקש שנראה אותו והוא נשאר להתאמן איתנו כל השנה הראשונה, אבל הפעם הראשונה שהוא שולב הייתה כשהבטחנו את המקום בפלייאוף העליון. זה היה נוח".

"זה עצוב ולא קל לקבל הזדמנות בליגת העל ולתת לה ללכת, אבל אחרי הכל אני חייב להיות שלם עם עצמי. כשאתה מגיע לשחקנים בחדר הלבשה ומסתכל להם בעיניים, הם יודעים מתי אתה אמיתי. אני מאוד נאמן ואוהב לשתף פעולה, אבל המרחק מתכתיב לשיתוף פעולה הוא ארוך. אני מרגיש שקידמתי צעירים ושחקנים ובסופו של דבר מגיע מנהל ומתווה דרך ואתה צריך ללכת בדרכו, אז בשביל מה יש מאמן?"

כשנשאל על איזה תכתיב מדובר ענה: "דובר על שחקנים שייכנסו למשחק בזמנים מסויימים, אבל ברמת ההרכב, האסטרטגיה והשיטה - אני חייב לומר שהוא לא התערב לי. 13 שנים אני לומד את המקצוע ומטפס במעלה הסולם. הגעתי לליגת העל. אני מאמין בעצמי וביכולות שלי, מאמין שהוכחתי את עצמי ואחכה להזדמנות הבאה".