"לא נותן את הנשמה שלו": תעלומת אור דסה ברעננה

הוא נרכש בסכום שיא ממכבי ת"א, אבל הקשר הצעיר איכזב בגדול וירד לספסל. הפוקוס שנותן לנבחרת הצעירה, סדרת החינוך שעובר אצל קורצקי ומשחקי האגו. כך נתקע היהלום

גיל לוין
גיל לוין  07.12.19 - 11:03
תחילת כתבה

כמעט מיליון שקלים העבירה בקיץ האחרון הפועל רעננה למכבי תל אביב עבור אור דסה, באחת מעסקאות הענק בתולדות המועדון הקטן מהשרון. לא מעט זמן נלחם הבעלים אשר אלון על השחקן שסומן כהבטחה גדולה, עד שהצליח להגיע להבנות מול האלופה. אולם דווקא כעת, בשיא העונה, כשהקבוצה מדשדשת בתחתית טבלת ליגת העל, הקשר הצעיר מאבד את מעמדו.

לא מעט גבות הורמו בשבועות האחרונים, כשכבר שני משחקים ברציפות שדסה בן ה-21 יושב בקצה הספסל של מנחם קורצקי ולא זוכה לדקות משחק. אז איך למעשה יכול להיות שהשחקן, שסומן כהבטחה גדולה והיה אמור להצעיד את רעננה קדימה, מוצא את עצמו על הספסל?

מדובר בחלק מסדרת חינוך שהוא עובר אצל קורצקי, שלטענתו, לא משקיע מספיק בקבוצה. "הפועל רעננה זקוקה לשחקנים שיתנו את הנשמה על הדשא, אור לא עושה את זה". אמרו בשרון. אם זה לא מספיק, מזה תקופה שברעננה נושאים עיניים אל משחקי הנבחרת הצעירה, בה דסה מככב, ומרגישים כי הם צופים בשחקן אחר. "יש תחושה שהוא לא נותן את המאה אחוז שלו כמו שהוא נותן בנבחרת. רוצים לראות את אותה מידת השקעה גם בקבוצה", הסבירו בצוות המקצועי. "רעננה היא העוגן האחרון שלו. הוא יכול או לפרוח, או לשקוע עמוק", אמרו.

בינתיים בסביבת השחקן, שמתהדר בתואר מלך השערים (3) והבישולים (3) של הקבוצה, מופתעים במיוחד. "האם לקבוצה כמו הפועל רעננה, במצבה, יש את הפריבילגיה לקנות שחקן ממכבי תל אביב ולספסל אותו? זה הזמן למשחקי אגו?" תהו, "אור הגיע ממכבי כדי להיות באנקר בהרכב, אולי עשה טעות כשבחר להגיע לשם".

בתוך כך, בעקבות התחושות, ערך השבוע קורצקי שיחה עם השחקן בה הסביר לו כי לאור המצב אליו נקלעה הקבוצה לא נותר מנוס מלבצע שינויים ולטלטל את הסגל. בנוסף, הבהיר לו המאמן כי ייאלץ להרוויח את מקומו בהרכב מחדש וזאת לאחר שיראה יותר מחויבות באימונים.