כפפת הזהב: טננבאום שובר שיאים במכבי ת"א

מזל, יכולת או פשוט היקלעות לסיטואציה. מה זה משנה לשוער? צפו בכתבה

גבריאל היידו
גבריאל היידו  07.12.19 - 11:30
תחילת כתבה

בעונה שעברה, מכבי תל אביב הבטיחה את האליפות כבר במארס, מה שאיפשר לוולדימיר איביץ' לבצע רוטציה רחבה. פרדראג ראיקוביץ' היה רגל וחצי מחוץ למועדון ובהתאם לכך דניאל טננבאום קיבל את הקרדיט בין הקורות. מי שהיה אז שחקן אלמוני והגיע בתור שוער רביעי חתום על אחד ההישגים הגדולים בכדורגל הישראלי ואם לא יספוג מול מכבי נתניה הוא יסגור סיבוב שלם עם רשת נקיה.

בדרבי התל אביבי הייתה למעשה יכולה להגיע נקודת המפנה והרגע בו הרצף ישבר. הפועל ת"א מודל 2019/20 מציגה את אחת ההתקפות החלשות שלה אי פעם, אבל עשתה חיים קשים ליריבה בצהוב ואפילו שלטה יותר בכדור. פעם אחת הצליחו האדומים להכניע את השוער, אבל למזלו הרב מאוד הקורה השאירה את הרצף בחיים.

לטננבאום היה את המקום הכי טוב לצפות בו באקשן התל אביבי - והפעם לכבוד הדרבי הראשון בבלומפילד המחודש, שני הקהלים סיפקו תפאורה שהצטלמה יפה, אבל גם עברה את גבול הטעם הטוב. אחרי הפירוטכניקה, מכבי ת"א כבשה ובצד השני לשוער בן ה-24 לא הייתה יותר מידי תעסוקה. לעיתים נראה היה שרק חסר לו איזה מילקשייק ופופקורן כדי ליהנות מהסרט הטוב שהוא נמצא בו.

בסופו של יום מכבי ת"א עשתה את מה שהיא יודעת, בדרך לניצחון ראשון בדרבי ליגה אחרי כמעט שלוש שנים. עדיין לא ברור כמה טננבאום הוא באמת שוער גדול, אבל כשהוא רחוק רק משחק אחד מסיבוב שלם ללא ספיגה, מה זה בכלל משנה?