לביא: שמח ששואלים אותנו על אליפות בדצמבר

בלבול לקראת הפועל ב"ש: "כיף שחיפה שוב חלק ממשחקי צמרת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.12.19 - 15:55
תחילת כתבה

התיקו הביתי מול מועדון ספורט אשדוד באמצע השבוע שעבר, היה בגדר מקל בגלגלים מבחינת שאיפות האליפות של מכבי חיפה. כעת, אחרי שמכבי תל אביב סיימה בשבת בתיקו בעצמה, הירוקים קיבלו הזדמנות מהירה מאוד להתקרב בחזרה לפסגת ליגת העל, וניצחון על הפועל באר שבע ביום שני יציב אותם שוב במרחק שלוש נקודות בלבד מהמוליכה.

בעיצומן של ההכנות לקראת היציאה לבירת הנגב, התיישבו מרקו בלבול ונטע לביא למסיבת העיתונאים המסורתית והתייחסו לכך שמכבי חיפה, אחרי כמה שנים קשות מאוד, נמצאת שוב במצב שבו היא חלק ממאבקי הצמרת. 

"אני מאוד שמח ששואלים אותנו על אליפות באמצע חודש דצמבר, באמת", אמר הקפטן נטע לביא והוסיף: "בשנים האחרונות זה לא היה המצב, אז אנחנו מאוד שמחים. ועדיין, אנחנו מסתכלים ממשחק למשחק ולא חושבים רחוק מדי. אנחנו רוצים להשתפר, לנצח וננסה להגיע כמה שיותר רחוק".

"יש לנו קבוצה צעירה, ולרוב השחקנים זו פעם ראשונה שהם חלק ממשחקי צמרת", הדגיש מרקו בלבול, "אנחנו שמחים להיות שוב חלק מהמשחקים האלה, זאת חוויה. אליפות? השאיפה של מכבי חיפה היא תמיד להגיע כמה שיותר רחוק. הדבר היחיד שאני מכיר הוא לדבר כמה שפחות ולעשות כמה שיותר. אנחנו רוצים להחזיר לקהל על התמיכה הגדולה שלו, ועובדים קשה בשביל זה".

על הטענה כי משחק ההגנה של קבוצתו הוא נקודת התורפה, אמר המאמן: "אנחנו רוצים כל הזמן להשתפר, אבל בכל הפרמטרים, לא רק בהגנה. חשוב שנהיה מרוכזים מול הפועל באר שבע במשך 90 הדקות כי המשחק יהיה בקצב גבוה נגד קבוצה שהקהל שלה דוחף אותה. נעשה הכל כדי לחזור עם שלוש הנקודות".

הרכב משוער: ג'וש כהן; ארנסט מאבוקה, טרנט סיינסבורי, עופרי ארד (אעיד חבשי), סאן מנחם; נטע לביא, יובל אשכנזי, דולב חזיזה; יאניק וילדסחוט, צ'ארון שרי, ניקיטה רוקביצה.