המטרה של קלינגר: 2-3 שחקני התקפה בינואר

קיירמה ייחתך מהפועל ת"א. בוזגלו ינוח עוד שבוע לפחות

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.12.19 - 06:55
תחילת כתבה

בהפועל ת"א נשמו אתמול (ראשון) לרווחה אחרי ה-0:1 על הפועל חדרה, ניצחון שהגיע לאחר שני הפסדים רצופים וכואבים במיוחד, לבית"ר ירושלים ולמכבי ת"א בדרבי. ניר קלינגר הודה לפני ההתמודדות כי מדובר במשחק העונה עבור קבוצתו, ועם שריקת הסיום החיוכים החלו להתפזר אצל אנשי המועדון.

בניגוד לשני המשחקים האחרונים בהם האדומים יצאו ללא נקודות אבל עם מחמאות על היכולת, מהניצחון על חדרה קלינגר ייקח בעיקר את הנקודות. "צריך לקחת בחשבון ירידת מתח מהשבוע האחרון, עייפות וגם את תנאי מזג האוויר, שלא היו פשוטים, כך שאין לי טענה לשחקנים שלי", אמר קלינגר בסיום המשחק. "היה קשה מאוד לפתח משחק מסודר עם הנעת כדור". שחקנים בקבוצה הודו: "היינו בלחץ אדיר, יש משחקים שבהם חייבים פשוט לקחת את הנקודות וזה היה אחד מהם".

עמנואל בואטנג התאכזב מאוד כשהוחלף וכשירד לספסל אף בעט (יחסית בחולשה) בבקבוק שתייה שהיה בדרכו. קלינגר, זיהה את התסכול את השחקן ועל הקווים תפס אותו לשיחה קצרה והסביר לו שהחילוף נובע אך ורק מסיבה פיזית-בריאותית, כדי לא לסכן אותו. כידוע, בואטנג חזר בדיוק לפני שבוע אחרי כחודש וחצי של היעדרות, שכללו ניתוח בברך, ובקבוצה לא רצו להעמיס עליו יותר מדי. מרווין פירסמן ומוחמד אבו פאני התעמתו במחצית, באזור חדרי ההלבשה.

אחרי הניצחון על חדרה במועדון יכולים לפתוח את הסיבוב השני עם קצת יותר אופטימיות, אבל קלינגר כבר לחלוטין חושב על חלון העברות של ינואר. המטרה שלו היא לצרף 2-3 שחקנים לחלק הקדמי, מעבר למייקל אולהה שחתם בקיץ וצפוי להצטרף בשבועיים הקרובים בקבוצה. מי שצפוי לעזוב הוא פרנסיס קיירמה, שלא היה בסגל גם אתמול, משחק שני ברציפות. למרות שלקיירמה יש חוזה עד תום העונה, גורם בכיר בהפועל ת"א אישר אתמול לערוץ הספורט שהכוונה היא להשתחרר מחוזהו כבר בינואר.

אגב, בהנהלה הבהירו כי לא יהיו שינויים מרחיקי לכת בינואר וגם שם דיברו על צירופם של מקסימום שלושה שחקנים. אם אכן האדומים לא ירצו לחרוג מחמישה זרים רשומים על מנת לקבל את המענק ממנהלת הליגות, המשמעות היא שקלינגר יוכל לצרף אך ורק ישראלים. כמובן שצירופם של שחקנים חדשים יבוא במקביל לשחרור שחקנים מהסגל (מעבר לקיירמה).

מאור בוזגלו ימשיך להיעדר בתקופה הקרובה. השחקן נמצא אומנם לקראת סוף מחלת הנשיקה, אך לטענת גורמים במועדון עדיין לא חש במיטבו ויצטרך מנוחה של עוד שבוע לפחות לפני שבכלל יחזור להתאמן. גם כשישוב לאימונים, זה יקרה בהדרגה, כאשר בהתחלה הוא יצטרך להתאמן ללא כדור בשל החשש מפגיעה בטחול.