"שועה? אנחנו לא מעוניינים לשחרר אף שחקן"

בצל הניצחון, החלוץ במוקד. בלבול: "אליפות? לא חושב רחוק"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.12.19 - 22:16
תחילת כתבה

אחרי עונת הרפאים אשתקד, חובבי הכדורגל הישראלי קיוו לקבל את העונה את שתי האלטרנטיבות למכבי ת"א - הפועל ב"ש ומכבי חיפה - בשיאן. הערב (שני), אותן קבוצות ששואפות לקרוא תיגר על הצהובים נלחמו זו בזו בטרנר, אבל בזמן שהדרומיים המשיכו ללכת לאחור, הצפוניים הוכיחו שהשנה יש סיכוי למאבק אמיתי על האליפות עם 0:2 מרשים, שקירב אותם עד מרחק שלוש נקודות מהמוליכה.

עוד לפני הניצחון של החיפאים, הם נאלצו להתמודד עם סערה שהופכת שבועית - מאבק הכוחות בין ירדן שועה למרקו בלבול. "אני מעדיף לדבר על המשחק, מגיע להם", אמר בלבול בסיום, ולא סיפק הצהרה אמיתית בנוגע לחלוץ - מלבד אחת: "עניין שועה זה עניין פנימי שלנו שיטופל בתוך המועדון ולא בתקשורת. יש לי בסגל 23 שחקנים, העומק חשוב, כל שחקן חשוב. אם אני רוצה לחזק את הסגל שלי, קל וחומר שאני לא מעוניין לשחרר אף שחקן אחר".

כך סגר בלבול את נושא שועה, ומיד עבר לנושא הבוער הבא - האם הגיע הזמן להכריז שמכבי חיפה רצה לאליפות? "עשינו ניצחון חשוב מאוד, במשחק חוץ קשה מאוד, מול יריבה איכותית מאוד, אצלה בבית", הבהיר בלבול. "זה רק שלוש נקודות, אבל אנחנו שמחים ומאושרים. מגיע לשחקנים שאפו ענק על הנחישות והאופי, ניצחנו בצדק".

"אני שמח שיש לי קבוצה חזקה עם חדר הלבשה חזק", המשיך מאמן הירוקים. "ישבו הערב שני שחקני נוער על הספסל, זו קבוצה צעירה שלומדת לקחת חלק במאבקי הצמרת, ולומדת לתת הכל מבחינה מנטלית, פיזית ומקצועית. ב"ש לחצו אותנו עם הרבה מאוד שחקנים, אבל היא לא הגיעה למצבים - מלבד מצב אחד נייח, אולי. אנחנו צריכים להישאר צנועים, עם רגליים על הקרקע. אסור לחשוב יותר מידי רחוק".

"בכדורגל מודרני כולם עושים הגנה והתקפה, זה מה שצריך להיות" המשיך בלבול וסיכם. "אנחנו רוצים לשפר את משחק ההגנה, גם היום היינו צריכים להיות יותר יציבים ונחושים. במחצית הראשונה היו חצאי מצבים לב"ש, אבל אסור לשכוח שהתמודדנו מול קבוצה חזקה שתהיה בצמרת -בדיוק כמו בית"ר, הפועל חיפה וכמובן, מכבי ת"א, שעושה עבודה פנטסטית עד עכשיו".

צפו בחגיגות של מכבי חיפה >>