כ-30 אוהדים פוצצו את אימון ב"ש: "ביזיון"

מחו על המצב אחרי ההפסד למכבי חיפה: "תורידו את החולצות"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.12.19 - 18:14
תחילת כתבה

לאחר ההפסד המאכזב 2:0 למכבי חיפה, שהרחיק את הפועל באר שבע משמעותית מתואר האליפות, אוהדי הקבוצה זעמו על המצב. כ-30 איש הגיעו היום (שלישי) לאימון הקבוצה ופוצצו אותו במחאה על מצב הקבוצה וקראו לעבר השחקנים: "ביזיון, תורידו את החולצות".

הבעלים אלונה ברקת, המנכ"ל אסי רחמים ומנהל הקבוצה אביתר אילוז שוחחו עם האוהדים, שמצידם, פרקו בשיחה את אכזבתם הרבה מהקבוצה במשחקים האחרונים. "אני מבינה את הכעס והתסכול, אמרה ברקת לאוהדים. "כולנו מרגישים כמוכם. יש גם דרך להביע כעס ותסכול. אנחנו נסיק מסקנות, נלמד מהבעיות ונהיה טובים יותר".

עוד אתמול, עם שריקת הסיום, במועדון הדרומי הודו שיהיה בלתי אפשרי להתחרות עם מכבי תל אביב ומכבי חיפה על התואר העונה. התקופה האחרונה, בה צברה רק חמש נקודות בששת משחקי הליגה האחרונים, הביאה לקולות שלא נשמעו בשנים האחרונות בשלב כה מוקדם של העונה מתוך המועדון: "אמנם סיימנו רק סיבוב אחד, אבל זו כנראה כבר לא תהיה העונה בה נילחם על האליפות". 

בשל ההפסד והפער הגדול מהמקום הראשון, שחקנים בב"ש יודעים שאם המצב יימשך, צפויים שחרורים של כמה מהם. בנוסף לתחושות הרעות, חלק מהשחקנים ספגו קללות מהאוהדים בסוף המשחק, ומי שניגשו לקהל וניסו להרגיע את הרוחות היו מאור מליקסון ובן שהר, ששוחחו עם האוהדים הזועמים וביקשו מהם להיות יותר סבלניים.

מי ש"זכה" לזעם מהאוהדים ואף מחלק מאנשי המועדון היה השוער ארנסטס שטקוס, שספג שני שערים עליהם קיבל ביקורת, ולא מן הנמנע שאוהד לויטה יקבל קרדיט בקרוב. גם נאור סבג, נייג'ל האסלביינק ובן שהר הציגו משחק חלש וספגו ביקורת. לואי טאהא שהוחלף במחצית, טען לפציעה במפשעה ובקבוצה ייקחו איתו את הזמן, ורק שירגיש כשיר במאה אחוז הוא ישוב לסגל.

הבשורה המעודדת היחידה של ב"ש, שרשמה הפסד שני רצוף בטרנר ושלישי מתוך ארבעה, היא חזרתו של מאור מליקסון לעניינים. הקשר עלה לשחק כחצי שעה אחרי היעדרות של שבעה חודשים מהמגרשים. הוא קיבל את סרט הקפטן, ובגיל 35 עלה מלא במרץ ואף סיפק דקות טובות.

חברו לקבוצה בן ביטון תיאר את התחושות לחזור ולשתף איתו פעולה בסיום המשחק. "זה היה מאוד משמח ומרגש שוב לשחק איתו. הוא נותן מעבר לכל שחקן על המגרש". המגן התייחס גם ליכולת של קבוצתו מול הירוקים: "לצערי התוצאה משקרת. היינו שווים גול במשחק הזה ומארבע בעיטות הם כבשו פעמיים. היה חסר לנו מזל וקצת רוע, אבל אני מאמין בקבוצה שלנו וניראה טוב יותר".

במשחק הבא בית"ר ירושלים תגיע לטרנר ולכולם במועדון האדום ברור שהפסד נוסף ילחיץ מאוד את המערכת. אגב, הרכש החדש פאוליניו צפה במשחק מהיציע והתלהב מהאווירה, אבל הוא יוכל לשחק רק עם פתיחת חלון ההעברות ב- 7 בינואר.