מצאה מאמן: ניסו אביטן חתם בהפועל רעננה

כפי שפורסם לראשונה: מחליף את קורצקי שסיים את דרכו במועדון

גיל לוין
גיל לוין  10.12.19 - 19:02
תחילת כתבה

יש מאמן: ניסו אביטן ידריך מהיום (שלישי) את הפועל רעננה. המאמן, שפתח את העונה עם הפועל ת"א ועזב אותה, ייכנס לנעליו של מנחם קורצקי, שהבוקר סיים את דרכו במועדון, כפי שפורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט.

אביטן חתם לשנה וחצי במועדון וכבר בסוף השבוע הקרוב, מצפה לו משימה לא פשוטה כאשר יארח את מכבי חיפה, וינסה להוציא את הקבוצה מהקו האדום אליו הידרדרה. לאחר החתימה, אביטן אמר לאתר הרשמי של הקבוצה: "אני שמח להגיע למועדון הפועל רעננה, מודה על האמון מצד המועדון ומקווה להוביל את הפועל רעננה לימים יפים".


כאמור, מוקדם יותר הודיעה רעננה כי קורצקי יעזוב את הקבוצה. בהודעה הרשמית שפרסם המועדון, צוטט המאמן כאומר: "החלטנו שמה שהכי טוב לרעננה זה שניפרד, אני מבין את הסיטואציה ומודה לאשר אלון ולקבוצה על ההזדמנות. אני בטוח שהדרכים עוד יצטלבו ואני אוהב את כולם במועדון". קורצקי שוחח הבוקר עם הבעלים אשר אלון, טרם האימון, והשניים הגיעו למסקנה שהכי נכון לסיים את דרכם המשותפת.

אביטן ינסה לשקם את הקריירה והתדמית, שנפגעו אנושות מפתיחת עונה חלשה בהפועל ת"א. המאמן בן ה-48, רשם עלייה מטאורית כשהצליח להוביל את הפועל חדרה לליגת העל, ובעונה הראשונה שלה אחרי 39 עונות הגיע איתה לפלייאוף העליון ולחצי גמר גביע המדינה. אחרי העונה המוצלחת, המאמן שגדל בבאר שבע ניסה להתקדם, ועבר להפועל ת"א, אבל אכזב שם והצליח לנצח עם הקבוצה רק פעם אחת בתשעה משחקי ליגה.

קורצקי הולך עם רעננה דרך ארוכה, עוד מעונת 2012/13, בה הצליח להעלות אותה באופן היסטורי לליגת העל, והצליח להשאיר אותה בליגה בעונה הראשונה שלו בליגה הבכירה. הוא חזר לקדנציה שנייה ב-2017, והוביל את המועדון במשך שתי העונות האחרונות. העונה, הדברים לא התחברו ואחרי סיבוב משחקים שלם, רעננה נמצאת מתחת לקו האדום עם 9 נקודות וניצחון אחד בלבד, דבר שלא עמד בציפיות של הנהלת הקבוצה והוביל בסופו של דבר לסיום דרכו.