התוצאות ותחושת המיצוי: כך קורצקי עזב

המאמן נפרד מרעננה אחרי שהודה בפני אלון: "ניסיתי הכל"

גיל לוין
גיל לוין  11.12.19 - 10:00
תחילת כתבה

עד לא מזמן נדמה היה שמעמדו של מנחם קורצקי הוא מהיציבים ביותר בליגת העל. שתי קדנציות משמעותיות רשם המאמן במועדון מהשרון, כשהאחרונה נמשכה כשלוש שנים, אך בכדורגל כמו בכדורגל, הכל יכול להשתנות ותשע נקודות ב-13 מחזורים הביאו לסיום דרכו במועדון.

אי אפשר להגיד שזה לא היה באוויר. מזה תקופה שהמאמן הרגיש את החבל מתהדק סביבו, כשהקבוצה שלו פשוט לא מצליחה לנצח. 11 מחזורים ללא ניצחון, בו ניסה לשנות הרכבים, לגוון מערכים, לתת הזדמנויות לשחקנים ותיקים וצעירים ולטלטל את הסגל בספסולים. כל אלו כאמור לא עזרו, והגיעה ההבנה כי אין מנוס משינוי.

רעשי הרקע מצד ההנהלה לא איחרו להגיע וגם בחדר ההלבשה לא נחסכה הביקורת ועלתה תחושת המיצוי, כשהשחקנים החלו לאבד אמונה בקורצקי ובשיטותיו. תחושות שהגיעו לשיאן ב-1:1 האחרון והמאכזב מול הפועל כפר סבא, במהלכו ביצע חילופים מוזרים, כשהעלה את אביחי ידין מהספסל והחליף אותו לאחר כ-30 דקות בלבד.

המאמן, שכבר הבין שמערכת היחסים קרובה לסיומה, התייצב אתמול (שלישי), לפני האימון לשיחה עם אשר אלון, במהלכה הודה קורצקי כי הוא מרגיש מיואש. "ניסיתי הכל, השתמשתי בכל הכלים שעמדו לרשותי, מיציתי". אמר.

השחקנים, שהגיעו לאימון ולא חשדו בדבר, הופתעו מהבשורה. אלון לא הותיר את שחקניו מבולבלים זמן רב, כינס אותם ואמר: "מנחם הוא מאמן טוב, הפרידה הזאת לא בגלל התוצאות הרעות. הוא יקר למועדון ואולי דרכינו עוד יצטלבו שוב בהמשך". מאוחר יותר, נפרד המאמן בעצמו מחניכיו בהודעת וואטסאפ כנה, כשהוא מסכם את הקשר המיוחד שלו איתם ומאחל להם הצלחה בהמשך.

כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט, ניסו אביטן מונה מספר שעות אחרי הפרידה, כשהוא יערוך כבר הבוקר את אימון הבכורה שלו עם חניכיו החדשים. "מנחם הוא טיפוס, בן אדם מיוחד והוא יחסר ברעננה, אבל משהו לא עבד ואנחנו צריכים את השינוי הזה", אמרו שחקנים ותיקים בקבוצה.

"היה יום סוער אתמול. כולנו אוהבים את מנחם, רוב השחקנים וגם ההנהלה. היינו הרבה שנים איתו, עברנו הרבה ביחד. אבל כבר היום נקווה לצאת לדרך חדשה עם ניסו, מאמן חדש עם אנרגיות חדשית ואווירה חדשה", מסר שניר שוקר ונשאל על המחליף ניסו אביטן: "עדיין לא יצא לנו ממש לפגוש אותו. בתקשורת אומרים שהוא בן אדם מעודד, טוב וחיובי ולפי מה ששמענו מדויד מתיאוס ומעמית כהן, ששיחקו תחתיו שנה שעברה הוא מאמן שיכול להוציא אותנו מהמצב הזה".