אלון: "אביטן טעה בגדול כשהלך להפועל ת"א"

בעלי רעננה דיבר על המאמן והוסיף: "הדלת פתוחה בפני קורצקי"

גיל לוין
גיל לוין  11.12.19 - 11:14
תחילת כתבה

בשנים האחרונות, הפועל רעננה מיצבה את עצמה כקבוצה לגיטימית בליגת העל, אבל יכול מאוד להיות שהעונה היא תיפרד ממנה. על מנת שזה לא יקרה, הקבוצה מהשרון ביצעה מהלך דרסטי עם עזיבתו של מנחם קורצקי ומינויו של ניסו אביטן, שאמור להשיט את הספינה הטובעת לחוף מבטחים.

"גם אם היו עוד עשרה מאמנים בשוק היינו בוחרים בניסו", הכריז בעלי רעננה אשר אלון והסביר: "אני חושב שהוא הכי מתאים ל-DNA של רעננה. ראינו אותו גם בהפועל חדרה, שלקח קבוצה צעירה ועשה את מה שהוא עשה שם. ראינו את ההצלחה של חדרה. עוד לפני שהכרתי אותו ראיתי אותו דרך העיתונים והתקשורת את האישיות שלו וראיתי כמה הוא לוקח דברים ללב ואת פרץ הרגשות שלו. משהו שאנחנו מכירים טוב ברעננה. המזל שלנו שהוא באמת היה פנוי. מיד אחרי שנפרדנו מקורצקי התקשרנו אליו והוא מיד נענה בחיוב וזה היה רק עניין טכני של סידור נושא החוזה. קראנו שניסו סירב להצעה של חדרה ובאופן אישי מאוד שמחתי שהוא עדיין היה פנוי".

"אם הוא היה מצליח בהפועל ת"א הוא לא היה כאן היום", הוסיף אלון על הדרך שעבר אביטן, שכללה פיטורים מהמועדון האדום. "גם עם קורצקי, בקדנציה הראשונה שלו, רעננה נראתה טוב והפתענו בליגה ושנה אחרי זה בזמן שהיה חתום אצלנו קיבל הצעה מבית"ר ירושלים ואמרתי לו שהוא עושה רע לעצמו".

"ניסו עשה טעות גדולה שהלך להפועל ת"א. במצב שהפועל הייתה בו עם ההגבלות הכלכליות שלהם, כשיש אי סימטריה בין התקציב שהבעלים הקדישו לבין האימפריה הגדולה הזאת שקוראים לה הפועל ת"א זה מראש היה ידוע ככישלון. היום הנוסחה היא לא כסף, לפעמים גם מבליחים ועם קבוצה קטנה אפשר להפתיע, אבל זאת הפועל ת"א, צריכים משאבים רציניים. אני לא מאשים את הניסנובים, כי הם חזרו ואמרו שהם רק באו להציל את הפועל שלא תרד ליגה ועושים מאמצים למכור את הקבוצה, כי הם ידעו שהמשאבים שלהם דלים".

ומה עם המאמן היוצא? "עצוב לי על קורצקי. אני אוהב אותו באופן אישי ומאמין שהוא אוהב אותנו. באיזשהו מקום מנחם הרגיש אחרי 11 משחקים ללא ניצחון שהוא מיצה את עצמו, השתמש בכל הכלים שהיה לו והבנו את זה", הודה אלון והוסיף: "הוא ניסה את הדרכים שלו ויתכן שאם היה נשאר היינו נשארים בליגה, אבל לפעמים מרגישים שזהו. עצוב כי זה יכול היה להיות אחרת, אבל אני שמח שאני מתחילים עידן חדש ברעננה".

"אם הייתה בעיה של חיזוק, זה היה מתנהל אחרת, אבל מנחם ידע שיש לו כלים טובים. פשוט לא התחבר לנו. אני מודה לו על ההחלטה האמיצה להיפרדות משותפת", אמר אלון וסיפק מסר: "דבר אחד אני רוצה להגיד לקורצקי, הדלת של הפועל רעננה תמיד פתוחה בפניו. מתי שהוא ירגיש שהוא רוצה לחזור ולאמן את הפועל רעננה הדלת פתוחה בפניו".

"אני לא יודע אם האופי של המשחק שלנו ישתנה, צריך לתת לניסו את הצ'אנס להכיר את השחקנים, את הכלים, להחליט באיזה אופי הוא רוצה לשחק. אני מעולם לא התערבתי. תמיד אמרתי שיש מעגל מקצועי וניהולי וכמובן שיש קשר ביניהם, אבל אנחנו לא מתערבים. אני מקווה שידע לבנות קבוצה בכלים שיש לו ואם יצטרך חיזוק ניתן לו את הכלים שהוא רוצה".