"טעינו בזרים? לפחות הצלחנו עם הצעירים"

דראפיץ' ונתניה נערכים להפועל ת"א: "ייתכן שנחפש בלם בינואר"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.12.19 - 09:03
תחילת כתבה

מכבי נתניה נפרדה אמש (רביעי) מבורחה הררה ועשתה זאת למרות שפספסה הזדמנות למלא קלות את קופתה. היהלומים ויתרו על תשלומי ביטוח לאומי שמגיעים להם בסך של כ-150 אלף שקלים והעבירו שתי משכורות למגן, כדי להגיע להסדר על שחרורו המוקדם. מי שתיווך בין הצדדים הוא עורך הדין של הררה, יהב ארגמן.

נתניה חסכה עם שחרורו מאות אלפי שקלים שהיו מועברים לשחקן אם היה נשאר עד לתום חוזהו בעוד עונה וחצי. לאחר ההודעה על הפרידה, המגן עצמו תיאר את התחושות לעזוב את המועדון לאחר תקופה קצרה מאוד: "לא הראיתי את היכולת האמיתית שלי בישראל".

במקביל למהלך הפרידה מהספרדי, עסוקים בעיר היהלומים בהכנות למשחק מול הפועל ת"א איתה סיימה ב-0:0 במפגש הקודם. נתניה שצברה 10 נקודות מ-12 האחרונות מאוד רוצה לנצח בביתה ביום ראשון הקרוב ומי שעשוי לעזור לה לעשות זאת הוא המגן הימני כארם ג'אבר, שצפוי לחזור להרכב על חשבונו של מוחמד זבידאת. בנוסף, גיא מלמד יחליף את פאטוס בצ'יראי הפצוע. יונס מלדה ודני עמוס, שהתאוששו מפציעות קלות, יפתחו.

"טעינו בזרים? הצלחנו בצעירים. צריך להסתכל מה טוב למועדון. יש לנו שחקנים לעשר שנים. אם הייתי פוגע בזרים יכול להיות שהצעירים היו על הספסל", טען דראפיץ' במסיבת העיתונאים לקראת הפועל ת"א והודה: "יכול להיות שנחפש בלם או שחקן התקפה. כולם ברשימה שלי להרכב. מי שמתנהג טוב ורוצה להיות בנתניה אני אתן לו לשחק. מי שלא, אחפש לו חילוף. אם הייתי מפסיד בעוד שני משחקים אולי היו מחפשים חילוף גם למאמן".

על בורחה הררה אמר דראפיץ': "אנחנו מאוד מוגבלים על מערכת הסקאוטינג. לפעמים לא כל שחקן מתאים לכדורגל הישראלי. אמרו לי שזה המגן השמאלי הכי טוב שהגיע לארץ. אני הייתי שחקן זר ויכול להיות שזה עניין של התאקלמות. יש הרבה גורמים, אבל למאמן אין סבלנות, צריך לצאת מהמשבר ואז לא הולך והמשפחה מבקשת לחזור הביתה. אני מאמין שיכול להיות שהוא יחזור לספרד ופתאום יצליח. יכול להיות שהייתי קצת חסר סבלנות כלפיו".

על כארם ג'אבר, שקיבל הזדמנות בנתניה והרשים: "צריך לתת לצעירים לשחק, לא כל אחד נותן וחבל, אבל מאמנים מחפשים תוצאות וזה הגיוני. מה זה שווה שגיליתי שחקן ואני יושב בבית בלי משכורת? אפשר להגיד את זה על עוד שחקנים כמו יונס מלאדה".

"יש לנו שתי נקודות פחות ממה שהיו בשנה שעברה", הוסיף דראפיץ' בנוגע להתאוששות מפתיחת העונה המאכזבת והביט לעבר הסיבוב השני: "אנחנו מגיעים בהתלהבות. הפועל ת"א קבוצה טובה ואטרקטיבית שתמיד כיף לשחק נגדה. יהיה מגרש כמעט מלא, טוב לפגוש אותה. אני מצפה שהסיבוב השני יהיה כמו חמשת המחזורים האחרונים של הראשון".