קלינגר: אנחנו צריכים לעבות את הסגל

מאמן הפועל ת"א לפני נתניה. לקס: "רואים שינוי בקבוצה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.12.19 - 15:08
תחילת כתבה

אחרי הניצחון על הפועל חדרה, הפועל תל אביב תתארח ביום ראשון (20:15) אצל מכבי נתניה, במטרה להמשיך להתרחק מהתחתית. מי שבטוח לא ישחק הוא מאור בוזגלו, לגביו עדיין לא בטוחים מתי יוכל לחזור ובקרוב הוא יעבור בדיקת דם על מנת לאבחן את נושא מחלת הנשיקה. בינתיים, מאמן האדומים, ניר קלינגר, דיבר המסיבת העיתונאים לקראת המשחק.

"יש המון מה לשפר ויש פוטנציאל לשפר", ציין קלינגר, "אנחנו עובדים על זה כל יום, כמה מהר זה יתבטא בתוצאות אני לא יכול לדעת. היו משחקים שהיינו שווים ניצחון והפסדנו ולהיפך. אני מסתכל על תהליכי שיפור בקבוצה ותהליכי למידה ואני מרגיש שזה הולך לכיוון אבל לא ברמה שאני רוצה".

"יש לנו מספר דברים שהשתפרנו", המשיך קלינגר, "אנחנו עוד לא משחקים משחק מעבר טוב ומייצרים מצבים שזה די מתכתב עם כישרון ויצירתיות וקבלת החלטות. אלו הנושאים שאנחנו מתעסקים בהם. ברור לי ולכולם שצריך לשפר את ההגעה למצבים וניצולם".

המאמן עידכן גם לגבי מצבו מייקל אולהה, שסגר בקבוצה ואמור להגיע בינואר: "אני לא שמעתי את השם פעם אחת כי הוא לא פה ולא מחוסר הערכה. משה וההנהלה מתעסקים בזה. הוא לא היה אמור להגיע כי חוזהו מתחיל בינואר אז צריך חופש אחרי עונה שלמה של משחק. אני מקווה שהוא יגיע בשבוע הקרוב, אולי בשבועיים הקרובים אם הכל יהיה בסדר. בדברים האלו יש תמיד תקלות".

האם יצטרף עוד שחקן, מלבד אולהה? קלינגר: "אני שומע קבוצות צמרת כמו חיפה, בית"ר וב"ש מדברות על העמקת הסגל שלהם - אז מן הסתם גם אצלנו צריך, בהתאם ליכולות. אנחנו עובדים מספיק שעות לנסות ולייצר פורמולה שנוכל לשפר את הקבוצה כדי שהחלק הקדמי יהיה יותר מגוון. הכמיהה שלי לחיזוק היא במקום, אבל כפוף להחלטות כלכליות".

קלינגר לא רצה להתייחס לקודמו, ניסו אביטן, וסיים כשאמר: "אני רוצה לראות שהקבוצה עולה על מסלול מקצועי ברור, שלא תהיה תוצאה לרעתנו מראש כשאנחנו מגיעים לכל משחק, שיהיה משחק פתוח. אנחנו מייצרים DNA אחר. רואים את הגישה ורצון השחקנים ללמוד ולהתפתח ולעשות דברים אחרים כמו ללחוץ ולשפר פרמטרים של משחק. אחרי שנשפר את הדברים הללו אנחנו נהיה קבוצה שתאגור נקודות".

ניר לקס הוסיף: "רואים שינוי, אין ספק. אני מקווה שזה ילך וישתפר. ניר יכין אותנו הכי טוב שאפשר, אנחנו מסתכלים על עצמנו ונגיע הכי מוכנים שאפשר. אין ספק שהמועדון עצמו צריך להיות במקום הרבה יותר גבוה, אני מקווה שנגיע למקום שאנחנו אמורים להיות בו. תמיד אני עושה הכל להוכיח שמגיע לי מקום ב-11 ומנסה להוכיח לצוות המקצועי".