איביץ' תקף: "מה שקורה עם השיפוט משוגע"

צפו בביקורת של מאמן מכבי ת"א: "רק רוצה את מה שמגיע לי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.12.19 - 14:39
תחילת כתבה

אחרי שנעצרה במחזור האחרון עם תיקו מאופס מול מכבי נתניה, המוליכה מכבי תל אביב תפגוש בשבת הקרובה את סקציה נס ציונה למשחק קצוות, במטרה להמשיך להתבסס בפסגת ליגת העל.

במסיבת העיתונאים לקראת המשחק, ולדימיר איביץ' תקף את ההחלטה את השערים שנפסלו לקבוצתו במשחקים נגד נתניה ונגד קריית שמונה: "כמו שאמרתי אחרי המשחק, אנחנו לא רוצים שיתנו לנו אפילו זריקת חוץ אם לא מגיע לנו, אבל אם מגיע, שלא יפסלו. אנחנו יכולים להבקיע 10 שערים, ואם הם בנבדל, מגיע שיפסלו. אבל אם לא, צריכים לספור אותם ושבוע, שעבר בשלושה משחקים, פסלו לנו שני שערים חוקיים, נגד ק"ש ונגד נתניה".

"אנחנו לא זקוקים אפילו לזריקת חוץ אם היא לא מגיעה לנו", הבהיר הסרבי. "כל אחד צריך לקחת אחריות על העבודה שלו וכל מאמן בעולם חושב כמוני. זה דבר נורמלי. אני לא מבקש משהו משוגע, במיוחד עם ה-VAR, זה בלתי אפשרי שיקרה משהו כמו בק"ש. השופט והקוון קיבלו החלטה קשה ונכונה, והוחלט לשנות אותה. אני באמת לא מבין את זה, וגם נגד נתניה בשער השלישי".

המאמן נשאל אם לדעתו יש שופטים שיש להם עניין אישי נגד הקבוצה, והשיב בנוגע למשחק נגד נתניה: "אני לא יודע באמת, ולא רוצה לחשוב על זה, אבל אני מקבל מידע על זה. זה משוגע. הם מקבלים את ההחלטה איך שהם רוצים ומשנים בדיעבד. אחרי האירוע השופט אמר שזה יד, כי ככה אמרו לו, ובהמשך בכלל טענו שהייתה עבירה כי כולם ראו שלא הייתה יד".

איביץ' המשיך בביקורת הנוקבת: "לא אמרתי משהו על השערים האחרים כי אז היה פאול, יד או נבדל. אבל אם זה תקין, שלא יעשו את זה. לא רק לי, לכולם. ואם קבוצה יריבה כובשת נגדי שער נקי, שלא יבטלו אותו. אני רואה כדורגל בכל אירופה, ורואים באנגליה, בגרמניה ובאיטליה שהמאמן יכול להביע את דעתו, פה זה בלתי אפשרי. למה? כולם מדברים עלינו איך שאנחנו משחקים, ומאשימים את המאמן אם לא נראים טוב. גם השופט הוא חלק מהמשחק ויש לו אחריות גדולה. למה אי אפשר להביע את הדעה עליו? עבורי זה נורמלי. אם אני טועה אני מתנצל, אבל זה משוגע".

"לא יודע איך יגיבו אחרי מה שאמרתי", המשיך המאמן הנסער. "אני מדבר עם השופטים לפני המשחקים, מאחל בהצלחה. אני רק אומר משהו שממש ברור וכולם יודעים את זה. לא רוצה שיתנו לי משהו שלא מגיע לי. אל תתנו לי כלום, רק את מה שמגיע לי".

אחרי שנרגע מעט, המאמן סיכם את היכולת בסיבוב הראשון: "היה סיבוב טוב. אחרי 13 משחקים, ההצלחה דומה לשנה שעברה ואפשר להיות טובים יותר. והגיעו לנו לנו ארבע נקודות יותר, נגד חדרה ונגד נתניה, כי היינו טובים יותר. השנה, ההבדל בין המקום הראשון לשני קטן יותר בגלל ששאר הקבוצות חזקות יותר, וזה אתגר טוב עבורנ.ו כמו שאמרתי לפני, אנחנו רוצים להתמקד במשחקים שלנו".

איביץ' התייחס גם ליכולת בשבוע האחרון, בו קבוצתו לקחה חלק בשלושה משחקים: "אני מרוצה כי שיחקנו בשלושת המשחקים האחרונים, ודווקא במשחק שלא הוצאנו שלוש נקודות (נתניה), היה הכי טוב, זאת הדעה שלי אחרי ניתוח המשחק, כי טוב הגענו להזדמנויות והתוצאה האמיתית של המשחק הזה הייתה צריכה להיות 0:3 או 0:4 לנו. כמו שהתוצאה נגד הפועל תל אביב לא אמורה הייתה להיות 0:3, נגד נתניה זה היה להפך. זה מה שמעניין בספורט הזה זה שגם אם אתה טוב, אי אפשר להיות בטוח שתנצח אם לא תבקיע".

למרות שמדובר במשחק קצוות, איביץ' כהרגלו, לא מקל ראש ביריבה שלו בשבת: "זה לא מועדון קטן, המשחק יהיה קשה מאוד נגד נס ציונה, שעשתה תוצאות טובות בעבר. שיחקנו נגדם במשחק ידידות, אבל זה משהו אחר לגמרי ואנחנו יודעים שנצטרך להיות מרוכזים, כדי לחזור עם שלוש נקודות. כיום, לא מנצחים אם לא מוכנים למשחק ב-100% אחוז. בכל משחק, ליגה, בגביע או בגביע הטוטו, כל תוצאה חוץ מניצחון שלילית. זה קשה מאוד, אבל זאת הרמה של השחקנים והמועדון כולם יודעים את זה והם צריכים להיות מוכנים להילחם על המקום שלהם".

אצילי: "חלמתי בלילות על חזרה למגרשים"
לצד איביץ', גם עומר אצילי לקח חלק במסיבת העיתונאים. השחקן, שהחלים לאחרונה מפציעה, דיבר על חזרתו למגרשים: "אני נהנה על המגרש ומקווה להמשיך. אני מרגיש טוב, 100% והכל בסדר. לכל שחקן קשה לראות את הקבוצה מבחוץ, אבל שמחתי שהקבוצה משחקת ונראית טוב. כמובן שהיה לי יותר קל להשתלב, הלכתי לישון וחלמתי על חזרה למגרש".

על הטענה שהחזיר את הברק להתקפה הצהובה, אצילי אמר: "במכבי, כל לשחקן התקפה יש ברק ויכולות לעשות את ההבדל. אני מקווה גם לתרום את חלקי. אני שמח לחזור ומקווה שאשאר בריא. היו רגעים קשים, במיוחד במחנה האימונים, שחזרתי לשחק והרגשתי אתה האזור. חשבתי על ניתוח והיה ניסיון למנוע את זה, ואני שמח שבסוף הצלחנו לחזור לדרך הישר. אני מרגיש טוב ומאמין שככל שאשחק יותר החדות שלי והנראות על המגרש יהיו טובים יותר"

אצילי הסביר גם את היכולת הטובה של הקבוצה, שעדיין לא ספגה העונה: "אנחנו מרגישים טוב , זה לא בא בהפתעה ואנחנו עובדים על זה הרבה באימונים. לא מסתכלים על זה כשיא, אלא באים לכל משחק ועובדים קשה כדי שיישאר ככה".

בנוסף, כמו מאמנו, אצילי הבהיר שהצהובים לא מקלים ראש במפגש עם נועלת הטבלה: "במכבי ת"א, כל שחקן שמקבל את ההזדמנות יודע שאם הוא לא יהיה טוב, הוא בחוץ. כל שחקן נותן את ה-100 אחוז ורוצה לקחת את ההזדמנות בששתי ידיים. שחקנים מודעים למה שצריך לעשות. כמה שערים נצטרך? נקווה שהשבוע לא יפסלו לנו, ואז מה שניתן יספיק", סיים השחקן בעקיצה.