אוגו: "בב"ש טעו כשוויתרו עליי. עשו ממני אדם חמדן"

תאמינו או לא, אבל ג'ון אוגו יושב בבית בניגריה ומחכה להצעות כבר זמן רב. בראיון מיוחד לערוץ הספורט הקשר פותח את פצע הפרידה מהאקסית: "הפכו את בכר עליי, לא פוסל חזרה לישראל". וגם מה הוא באמת חושב על משטרת ישראל וההצעה שקיבל מיוסי בניון?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.12.19 - 13:24

תגיות: ג'ון אוגו

תחילת כתבה

כבר כמעט חצי שנה שג'ון אוגו, לא שיחק במסגרת רשמית. בין אימונים אישיים בניגריה ורצון להמשיך את הקריירה לבין שמירה על אימו שמתמודדת עם מחלה קשה, הוא מתגעגע לעשות את הדבר שהוא הכי אוהב - לשחק כדורגל.

אוגו כבר חצה את ה-31. בגיל הזה בדרך כלל שחקנים עוד לא חושבים על פרישה. אמנם, התיק הרפואי שלו הולך ומתמלא והברכיים כבר לא אותם ברכיים איתם הגיע לישראל פני יותר מחמש שנים, אבל עדיין בליגה שלנו, הוא ללא ספק יכול להמשיך להיות דומיננטי.

מי שהציע נישואים בטוטו טרנר, ובעיני הקהל נחשב לאחד הזרים האהובים מאז ומעולם, ממשיך לעקוב אחרי הפועל ב"ש גם היום. ההפסד האחרון למכבי חיפה אפילו הצליח להוציא ממנו עצבים. "התוצאה היתה משקרת. לב"ש לא הגיע להפסיד, אבל חסר לנו איכות", הוא אומר בראיון בלעדי לערוץ הספורט.

אמרת לנו...?
"קשה לי לדבר על ב"ש בלשון עבר. אני מרגיש חלק. כמה שחקנים זרים נשארים באותו מקום כל כך הרבה שנים?".

אם היית מוותר על כסף, אז היית נשאר
"עשו ממני חמדן. עד היום לא דיברתי. רציתי להישאר בב"ש, אבל הם לא רצו אותי מספיק. אני ביקשתי את אותם תנאים והם הסכימו. כשישבנו על החוזה ראיתי שהנטו נמוך. הם הסבירו שאחרי חמש שנים משלמים על שחקן זר כמו על ישראלי, אבל מה זה קשור אלי? אני לא ביקשתי שקל אחד יותר. רציתי להישאר, להילחם עבור המועדון, המאמן והקהל. מי שאומר שביקשתי העלאה פשוט משקר. תשאל בב"ש ותראה בכמה משחקים הייתי עולה עם זריקות וכדורים. נתתי את הגוף שלי למועדון".

זה היה הדדי. גם הם סייעו לך. לדוגמא עם המצב של אמך שחלתה
"הם דאגו לאמא שלי לוויזה ולא יותר מזה. לכל הטיפולים והתרופות אני דאגתי ושילמתי וזה בסדר, אבל רק שיגידו את הדברים כמו שהם. עכשיו תבין למה ביקשתי לא לרדת בסכומים, כדי לעזור לאמא שלי כמה שניתן. היום אני לידה וזו מחלה קשה. יום זה בסדר ויש תקווה ויום בשורות פחות טובות. אני מתפלל שאלוהים ישמור עליה. אמא יש רק אחת. בב"ש יודעים היום שהיתה טעות לוותר עלי".

עם ברק יצא לך לדבר?
"הפכו את ברק עליי. הוא מאמן ענק שיגיע רחוק ובן אדם מדהים. יש לי הרבה כבוד אליו כי הוא ווינר והוא יעשה הכל כדי לנצח גם אם ישנם החלטות לא פופולריות".

שמעת שהאוהדים מפגינים עכשיו כי התוצאות לא משכנעות אותם?
"שמעתי שיש בלאגן. זה לא מתאים למועדון כמו הפועל ב"ש. יש להם את האוהדים הכי טובים בישראל שתמיד תמכו בי גם ברגעים פחות טובים ואני לא אשכח להם את זה לעולם. אם הייתי יכול לבקש מהם משהו, זה היה שיפסיקו עם המחאות ויתרכזו בלחבק את השחקנים".

דיברו על הצעות מבית"ר ירושלים, הפועל ת"א ומכבי חיפה בקיץ
"לא היה משהו רשמי ממכבי חיפה. מישהו דיבר איתי בנושא. לגבי בית"ר ירושלים לפני סגירת חלון ההעברות התקשרתי ליוסי בניון, אמרתי לו שאני רוצה לשחק עבור בית"ר, אבל זה לא הסתדר. גם עם הפועל ת"א אותו דבר. כולכם יודעים מה עשיתי בכדורגל הישראלי, מה אני יודע ומה אני מסוגל לתת. לא פוסל חזרה לישראל אני מאוד מתגעגע".

השמועות דיברו על מעבר לשחק עם טוני וואקמה בטורקיה
"גם זה היה על הפרק, אבל בניגריה לא שחררו אותי מהמשחקים והיה קשה לנהל ככה מו"מ".

קבוצה בדרג השני בישראל באה בחשבון?
"מחפש קבוצה שיהיה לי אתגר לשחק בה. לא לבוא להעביר את הזמן. מחפש מועדון חזק, יציב שיש לו מטרות".

סיפור הנהיגה בשכרות גם פגע בך
"עוד שטויות שנאמרו עלי. אסי רחמים לקח אותי לשיחה ואמר לי שהמשטרה אומרת עלי דברים כאלה וכאלה, ששתיתי ונהגתי ונתפסתי עם כמות אלכוהול גבוהה בדם. אמרתי לו: 'אסי זה שטויות. לא היה ולא נברא', אבל הוא לא האמין לי. השוטרים בישראל פשוט שקרנים. רשמו בדו"ח דברים שאני לא אמרתי".

תגובות הפועל ב"ש: "לג'ון יש זכויות רבות בהפועל ב"ש. הוא עשה איתנו דרך משמעותית, זכינו לחוות יחד רגעים מעצבים ברמה המקצועית וברמה האישית. מספר פעמים הועלו בפני ג'ון הצעות להארכה ולשדרוג החוזה, כדי שיישאר במועדון, אך אלו נדחו. בחודש ינואר ג'ון ביקש מהנהלת המועדון לא להאריך את חוזהו, לאור מגעים עם קבוצות מטורקיה והעובדה כי בסוף העונה יהפוך לשחקן חופשי. בנוסף, ג'ון העלה בשיחות מול הנהלת המועדון כי חש תחושת מיצוי והוא מצפה לאתגר המקצועי הבא ולפיכך כיבדנו את בקשתו. ג'ון תמיד יישאר חלק ממשפחתנו, אנו מאחלים לו הצלחה בכל אשר ילך ולאמו רפואה שלמה ואריכות ימים".