הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היסטוריה: גרינפלד בדרג העילית של אופ"א

הישג חסר תקדים לשופט, שיכלל בין 28 המובילים באירופה: "אחריות עצומה, מייצג מדינה שלמה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.12.19 - 19:45
(getty Images)
(getty Images)

גבירותיי ורבותיי, היסטוריה. בהתאם להחלטת אופ״א, לראשונה יהיה לישראל שופט בדרג העילית של אופ״א. היום (שישי), עלה השופט הבינלאומי, אוראל גרינפלד, מדרג 1 לדרג העילית של אופ״א - הכולל את 28 השופטים המובילים באירופה.

מדובר בהישג חסר תקדים לאיגוד השופטים. דרג העילית של אופ״א הוא זה ששופטיו מנהלים באופן קבוע את ליגת האלופות ואת הטורנירים המובילים, כגון טורניר הגמר של אליפות אירופה והמונדיאל (מתוך דרג העילית נקבעים השופטים האירופאים שבטורניר).

״זאת בשורה מרגשת שמביאה עימה אחריות עצומה", אמר גרינפלד על הבחירה היוקרתית. "אני מייצג איגוד שלם, מדינה שלמה, וההתקדמות במשך השנים היא פרי עבודה מאומצת ותמיכה גדולה בי. חובת ההוכחה, כמו תמיד, היא עלי״.

״אני מאד שמח ונרגש מהבעת האמון והערכה העצומה של ראשי אופ"א בדרך הארוכה שלי", הוסיף השופט הבינלאומי. "עצם הבשורה כי הוחלט לקדם אותי לדרג קבוצת העילית של שופטי אירופה (לצד שופטים גרמנים, אנגלים, ספרדים ואיטלקים), הולידה גאווה והוקרת תודה על הזכות העצומה להיות הנציג הישראלי. אני מודה מכל ליבי לכל אחד מחבריי לצוות השיפוט במהלך השנים האחרונות אשר סייעו לי לפני, תוך כדי ואחרי כל משחק. הם השתדלו להבין את הדרישות שלי גם כאשר היה קשה ותובעני, הכל מתוך חתירה ושאיפה למצויינות תמידית".

"מביע תודתי לכל חברי הוועדה המקצועית הארצית, כל אחד ואחד עשה ועדיין עושה את כל שביכולתו לסייע בתחומו, תודה ליו"ר האיגוד אשר גאה מאד בהישגים תוך הקשבה והשתדלות לזהות איך היא יכולה לתרום להצלחתנו המשותפת. עוד, אני מוקיר תודה גדולה לפסיכולוג הספורט, ד"ר רועי דוד סמואל, אשר תרומתו באה לידיי ביטוי בכל שלב ורגע בקריירה שלי בעשר השנים האחרונות".

"חייב לציין גם את מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, אשר האמין בי עוד בהיותי שופט ליגה לאומית. יריב, בדרכו שלו, נטע בי רוח גבית והבנה כי השמיים הם הגבול (כבר בשנת 2010 כאשר בישר לי על יציאתי לקורס שופטים מצטיינים באופ"א עם חברי לצוות, רועי חסן ועידן ירקוני, ואמר לי שנשוב משם מצטיינים, וצדק). קצרה היריעה מלפרט על עמלו ותמיכתו של יריב בי ובשופטים בכלל, תמיכה אשר חצתה כל נקודה בגלובוס. יריב פעל ועדיין פועל כדי שאוביל צוות שיפוט ישראלי לרמות הגבוהות ביותר תוך אמונה טהורה בצדקת הדרך וזאת על אף האמצעים הדלים אשר עומדים לרשותו". 

"אחרונים חביבים, הם משפחתי הקרובה והמורחבת. אילולא התמיכה שלהם ו"השקט בבית", לא הייתי יכול להגיע למעמד שכזה. הצוות שלי ואני, יחד עם התמיכה הכל כך חשובה סביב, נעשה הכל כדי שההשתייכות לדרג העלית תהיה רק האמצעי לקראת מטרות וגדולות... אמן ואמן!". 

מנכ״ל האיגוד, יריב טפר, הוסיף: ״גאווה והתרגשות גדולה, מדובר בהישג חסר תקדים. תוצאה של עבודה מאומצת, נחישות וחזון. אני שמח שהייתה לי הזכות להוביל תהליך מקצועי שסופו בהצבת שופט ישראלי בדרג השיפוט הגבוה ביותר באירופה. מאחל המון הצלחה לאוראל ומקווה שהצלחתו תפתח את הדלת לשופטים ישראלים נוספים בדרג העילית״.

יו״ר האיגוד, רונית תירוש, אמרה וסיכמה: ״אוראל הוא דוגמה ומודל לחיקוי עבור כל שופט שעושה את צעדיו הראשונים. ההשקעה, המאמץ, הכישרון והיכולת הם המתכון להצלחה. זה יום של שמחה גדולה עבור הכדורגל שלנו, איגוד השופטים ומעל לכל עבור אוראל״.