אבוקסיס: "יש אוהדים שרוצים שנפסיד כדי לקלל"

מאמן בני יהודה אחרי ההפסד לק"ש: "שחקנים התבלבלו אחרי ב"ש"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  14.12.19 - 19:44

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

בני יהודה מכרה מספר שחקנים בולטים בשנה האחרונה והיא מדורגת המקום השישי בליגה, אבל האוהדים לא מרוצים. הערב (שבת) קומץ שהגיע למגרש בקריית שמונה קרא למאמן יוסי אבוקסיס להתפטר, קילל את ההנהלה וצעק נגד השחקנים "תורידו את החולצות", "אין לכם כבוד".

אבוקסיס עצמו לא ממש התרגש מהקריאות נגדו ואמר אחרי המשחק: "אותם 20 אוהדים שבאו זה ה-20 שאף פעם לא טוב להם, שרוצים שתפסיד כדי לקלל. מבחינתי הם לא מייצגים את אוהדי בני יהודה והם גם שרקו בוז לשחקן שלנו במחצית השנייה, שזה בכלל מביש. אותם 20 רק רוצים שיעשו למענם דברים, זה היה גם שנה שעברה וגם לפני שנתיים".

אבוקסיס התייחס גם ליכולת הרעה של שחקניו: "'לא טובה' זו מחמאה עבור המחצית הראשונה, שהייתה המשך ישיר למשחק נגד הפועל חיפה. עשינו טעויות על טעויות מהדקה הראשונה ובמזל היה רק 2:0 במחצית. היה חוסר ביטחון של שחקנים, טעויות ושום דבר לא הלך. במחצית השנייה היה קצת יותר טוב, ולמרות שבסוף יכולנו להשוות כי לדעתי הגיע לנו פנדל, וגם הכדור שדהן לקח מהקו. אבל בתקופה שאתה לא טוב אין לך מזל והשיפוט נגדך.

"זה שבוע אחד שהיו בו שני הפסדים, אבל זה נראה כמו תקופה כי אנחנו לא רגילים לזה, אבל בכדורגל זה קורה. היה שיפור במחצית השנייה, אבל אי אפשר לעשות כל כך הרבה טעויות בכדורגל, שבוע אחרי שבוע. טעויות נוראיות בהגנה ולא להופיע בהתקפה במחצית הראשונה. יותר מדי שחקנים לא מביאים יכולת ואנחנו צריכים לעשות שינויים בינואר, אולי כדי באמת לרענן כמה שחקנים".

עם הפנים קדימה, אבוקסיס התייחס גם ליציאה מהמשבר: "יש גביע וקודם כל צריך להרים את כולם. אנחנו בני יהודה ויודעים את מקומנו, שאנחנו לא מארבע הגדולות וקבוצת מרכז טבלה. אנחנו יודעים שיש קבוצות פחות טובות, אין מה לעשות. אנחנו בסדר מבחינת נקודות, אבל במשחקים האלה, יותר מההפסדים, הפריעו לי הטעויות בהגנה והדרך. הניצחון בב"ש הכניס לשחקנים יותר מדי ביטחון והם התבלבלו. בהגנה אנחנו לוקחים יותר מדי סיכונים שלא לקחנו לפני ונצטרך לתקן את זה ביחד".

בצד השני, ק"ש השלימה ניצחון שני ברציפות וברחה מעט מהתחתית הבוערת. המאמן קובי רפואה אמר: "שיחקנו כמו שאני רוצה. כמו שאומרים, קיבלנו גול של צעירים. כיף לתקן אחרי ניצחונות, אני חושב שהתוצאה משקפת ואני שמח מאוד. בכדורגל שחקנים צריכים ביטחון, כל התקופה שלי פה ניסינו להעלות להם את הביטחון. ברגע שהמובילים לא טובים, קשה לצעירים להתבלט. כולם היו טובים מלבד טעות אחת. השגנו שני ניצחונות וזה בסדר, אבל עדיין קצת מסובכים".