בשל שפעת: ירדן שועה לא נכלל בסגל לקריית שמונה

חלוץ מכבי חיפה, שלא התאמן בימים האחרונים בשל מחלה, שוחרר בהמלצת רופא. סלליך שנכנס כמחליף בדרבי והרשים צפוי לפתוח. מרקו בלבול הזהיר את שחקניו מתנאי המגרש

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.12.19 - 18:02
תחילת כתבה

ירדן שועה שוב לא בסגל מכבי חיפה. הקבוצה, שתפגוש מחר את עירוני קרית שמונה מחר (שבת, 17:30), תעשה זאת ללא החלוץ, שלא התאמן בימים האחרונים בגלל שפעת ושוחרר מהסגל למחר בהמלצת הרופא.

שועה, ששותף בניצחונות על הפועל חיפה בליגה ונגד סקציה נס ציונה לגביע, רק חזר לאחרונה לרוטציה של בלבול, לאחר שלא נכלל בסגל למשחקים נגד הפועל באר שבע והפועל רעננה בעקבות עבירות משמעת, וייאלץ להחמיץ גם את המשחק.  אגב החלוץ הוחזר לקבוצת הוואטסאפ, לאחר שיצא ממנה כמחאה ביום בו הושעה בעקבות התנהגותו.

מי שכן יהיה חלק מהסגל הוא סינטיהו סלליך, שחזר לרוטציה, ובגדול: אחרי היכולת הנהדרת שלו לאחר שעלה כמחליף בניצחון הגדול בדרבי על הפועל חיפה, הקשר צפוי לקבל את ההזדמנות בהרכב מחר במקומו של יאניק וילדסחוט. מרקו בלבול החמיא לסלליך, שחזר למגרשים אחרי תקופה ארוכה של עשרה חודשים, וחוזר לאט לאט לכושר שלפני הפציעה הלא פשוטה שעבר בברך.

בצוות המקצועי ציינו כי החלטה סופית תתקבל רק מחר, ובהתאם לתנאי המגרש, אבל נראה כי לסולליך יש עדיפות על פני ההולנדי. "יהיה משחק קשה, במזג אוויר לא פשוט, ובעיקר באחד המגרשים הכי גרועים בארץ, אם לא הגרוע מכולם" אמרו בחיפה. "יהיה קשה לנהל את המשחק הרגיל שלנו".

צ'ארון שרי, דולב חזיזה והשחקנים הטכניים הנוספים, דוגמת יובל אשכנזי, קיבלו הוראות להניע יותר את הכדור, ופחות לנסות לכדרר לבד, בגלל תנאי המגרש הצפויים.

"חשוב שנגיע למשחק הבא מול מכבי ת"א במצב רוח טוב", אמרו במועדון, "וזה יקרה רק אם נמשיך לנצח, בטח במשחק חוץ לא פשוט". בחיפה נותנים המון כבוד ליריבה על אף מיקומה בטבלה. בלבול שמכיר היטב לא מעט משחקני היריבה, חלקם שיחקו אצלו בנבחרת הצעירה, יקווה להגיע למשחק העונה שהוא במקסימום במרחק של 3 נקודות ממכבי ת"א.

כזכור, נטע לביא ספג כרטיס צהוב חמישי בדרבי ויחמיץ את משחק העונה מול מכבי ת"א. סאן מנחם, דולב חזיזה ועאיד חבשי סוחבים ארבעה כרטיסים צהובים, ובמידה ויקבלו מחר צהוב נוסף יחמיצו את המשחק מול מכבי נתניה.

בעניין אחר, שוער הקבוצה ג'וש כהן קיבל הבוקר תעודת זהות כחולה במשרד הפנים בקריות. עו"ד ליאת שטיינברג חרלמפ‏, המתמחה בהסדרת מעמד בישראל, ליוותה את השחקן מאז שהגיע לארץ בכל התהליך, עד לקבלת תעודת הזהות.

כהן
הנרגש התעטף בדגל ישראל ואמר לאתר הרשמי: "אני ממש נרגש להיות כאן היום. זה מבחינתי השלב הבא במסע שלי בארץ ישראל וברצון שלי להישאר כאן. התחלתי ללמוד עברית. אני יודע כמה דברים . אני לוקח שיעורים בטכניון פעמיים בשבוע ומקווה לאט לאט להשתפר בשפה. עברית בהתחלה היא שפה קשה, אבל אני מתחיל לזהות את האותיות והמילים ולקלוט את השפה".

ההרכב המשוער: ג'וש כהן; ארנסט מאבוקה, עופרי ארד, טרנט סיינסבורי, סאן מנחם; נטע לביא, יובל אשכנזי, דולב חזיזה; צ'ארון שרי, סינטיהו סולליך (יאניק ווילדסחוט), ניקיטה רוקאביצה.