מרקו בלבול, רק אל תפריע: הכל לקראת משחק העונה

תשעה ימים לפני קרב הצמרת, שלמה שרף משוכנע שרק משחק התקפי וזורם ייתן למכבי חיפה סיכוי בקרב על האליפות. וגם: הדילמה הקשה של איביץ' והנתון שידאיג את רעננה

שלמה שרף
שלמה שרף  29.12.19 - 10:30
תחילת כתבה

נראה שהכל מוכן לקראת משחק העונה. מכבי תל אביב הביסה את הפועל כפר סבא, מכבי חיפה ניצחה בקריית שמונה, שתיהן עשו זאת ביכולת טובה ואין ספק שצפוי לנו קרב מעניין במיוחד בין השתיים.

מבחינת המוליכה, סוף סוף ולדימיר איביץ' לא עשה רוטציה, והמשיך עם ההרכב שניצח בשבוע האחרון. הקבוצה שלו נראתה מצוין ואם לא יכולת נהדרת של יגאל בקר, שמנע מספר שערים בטוחים, התוצאה הייתה יכולה להיות גבוהה הרבה יותר.

לדעתי, ההחלטה הכי קשה שאיביץ' יצטרך להתמודד איתה בנוגע להרכב שיפתח נגד מכבי חיפה, היא אם לעלות בחוד עם צ'יקו אופואדו או עם איתי שכטר, ששניהם בכושר טוב וכבשו. צ'יקו משחק יותר עם הגב לשער, לעומת שכטר שמתבסס על מהירות. זו החלטה קשה מאוד, ואולי הוא אפילו יפתח עם שניהם. אישית, אני מעדיף את אופואדו.

מכבי חיפה לעומת זאת, תצטרך להסתדר בלי השחקן מספר 1 שלה, נטע לביא שמוצהב. במקומו, הייתי פותח עם ז'אנדו פוקס, שנראה מצוין אתמול ובגביע המדינה. יתרון נוסף של הירוקים הוא הקשר שמצטרף להתקפה הכי טוב בארץ - יובל אשכנזי. הוא נמצא בכושר נהדר עם ארבעה שערים ושלושה בישולים בחודש האחרון, ומדובר בנכס של ממש.

גם סינטינהו סלליך נכנס היטב לעניינים והוא מוסיף מהירות לאגפים, שגם כך מהירים מאוד עם שחקנים כמו ארנסט מאבוקה ויאניק וילדסחוט, שדרכם הכל קורה, ויהיה קרב מעניין מול שחקנים כמו אצילי ויונתן כהן, שיהיה קשה לעצור.

אז מה בלבול צריך לעשות כדי לנצח בקרב הצמרת? פשוט לעלות בהרכב הכי חזק שלו במטרה לנצח, ובעיקר לא להפריע. לא לשחק הגנתי ו"להעמיד את האוטובוס ברחבה". הוא חייב לתת לשחקנים להמשיך ביכולת הטובה שלהם ולתת להם ביטחון, ולא כמו במשחק הראשון בין הקבוצות, שבו הם לא עברו את החצי. אם הוא ינצח, יש לו סיכוי להוביל את מכבי חיפה לאליפות העונה. אחרת, יהיה מאוד קשה להתחרות במירוץ נגד קבוצה שספגה רק שער ליגה אחד.

ונסיים עם נתון, שבהחלט צריך להדאיג את הפועל רעננה. לפני 10 שנים בדיוק, בעונת 2009/10, הקבוצה מהשרון לא ניצחה ב-14 משחקים רצופים וירדה ליגה. אתמול היא שחזרה את ההישג הזה, וכמו שהיא נראתה, הסיכויים שלה לרדת נראים ודאיים. מקבוצה שנלחמת על חייה להילחם ולרוץ.

היא הבקיעה בפתיחה וכבר נראה היה שהיא מכניסה את חדרה למאבקי התחתית, אבל אז היא הפסיקה לשחק. אני מבין מה עבר על ניסו אביטן ששיחק נגד האקסית, אבל מה שהוא הגיע הקבוצה לא שינתה כלום ואני מאוד חושש לגורלה.