"אם הייתי רוצה קצת שקט, הייתי משלם לקהל ומקבל"

ברק אברמוב משיב אש. על רקע מחאת האוהדים, הבעלים של בני יהודה הגיע ל'ראשון לכל כדור' ותקף: "מדובר בפרחחים שרוצים לנהל את המועדון". וגם: על מכירת הכוכבים ("אי אפשר להשאיר שחקן בכוח") ובלומפילד ("זה לא מתאים לנו, אבל יש חוזה לחמש שנים")

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.12.19 - 11:31
תחילת כתבה

ברק אברמוב VS אוהדי בני יהודה. למרות הניצחון 0:3 על מכבי נתניה והעליה למקום החמישי, שמוביל לפלייאוף העליון, האוהדים הכתומים המשיכו במחאה נגד בעל הבית על כך שהוא מכר את כל כוכבי הקבוצה בקיץ ולא הביא, לטענתם, מחליפים ראויים. בנוסף, הקהל הכתום מביע ביקורת על קיום משחקי הבית באצטדיון בלומפילד וחוסר תמיכה מההנהלה בכספי המרצ'נדייז. אברמוב התראיין ל"ראשון לכל כדור" ותקף בחזרה.

"מדובר במחאה של 100 אוהדים ואני סיימתי לשבת איתם, אלו פרחחים שמנסים לנהל את המועדון", אמר אברמוב, "אם הם רוצים למחות שימחו, נפגשתי איתם בעבר. זה לא מעניין אותי כשהם באים אליי הביתה, אני לא נמצא בבית. עד 80 אנשים זו לא הפגנה, כשאלי טביב היה בהפועל ת"א והיו מגיעים אלפיים, זו נחשבת הפגנה".

"אם הייתי רוצה שקט, הייתי משלם לאוהדים קצת כסף ומקבל את זה", הוסיף הבעלים. על הטענות שהוא לא תומך כספית במרצ'נדייז אמר: "הם לא רוצים כסף לצרכי עידוד, אלא כדי לעשות כמה שקלים על הדרך. אני יודע שהמחאה מגיעה מהמקום הזה. זה לא פלילי, מבקשים סכום מסוים לשנה כדי לא למחות. ברגע שאני יודע שזה לא הולך לצרכי עידוד אז אני לא נותן כסף, בניגוד לשנה שעברה שנתתי".

"זה לא שבני יהודה התמודדה על אליפות עד שהגעתי", ענה אברמוב לביקורת המקצועית, "נתניה הפסידה לנו 3:0 והגיעו 6,000 צופים, לא כמו אצלנו. אם הקבוצה בתקופה פחות טובה, זה אומר שצריך לעשות מחאה?".

אברמוב התייחס לטענות על חוסר ההשקעה במועדון והתעקש: "אמרתי מהיום הראשון שהתקציב שאני מעמיד הוא 20 מיליון שקל. אם מישהו ירצה לרכוש את בני יהודה, אני פתוח למו"מ. עם זאת, אני לא מבין את התלונות כי שכר השחקנים עלה בארבעה מיליון שקל לעומת השנה שעברה. מחו נגדי ונגד יוסי אבוקסיס גם במחזור הראשון באשדוד בעונה שעברה, על כך שהבאנו את ירדן שועה מהנוער וחזיזה ואשכנזי מליגה א'. חלק מהחזון שלי זה לקדם שחקנים".

בני יהודה, כאמור, מכרה בקיץ לא מעט שחקנים, ולטענת האוהדים הביאה תחליף ראוי. אברמוב הגיב: "אנחנו מוציאים שחקנים לקבוצות גדולות במדינת ישראל. ברגע שיש הצעה על שחקן אני לא יכול להשאיר אותו בכוח. הייתה לי הצעה על אנטוניו מרשיץ' מיוון בעבר, בסמוך לפתיחת העונה. לא שיחררתי אותו ואיבדתי את השחקן אחרי ששילמתי לו משכורת במשך שלוש שנים".

לגבי המעבר של חזיזה ואשכנזי למכבי חיפה, אמר הבעלים הכתום: "הייתה להם שנה אחרונה לחוזה והם לא רצו לחדש אותו. דולב אמר לי שהחלום שלו זה לשחק במכבי חיפה ויובל אמר שהוא רוצה לחתום במועדון גדול יותר. מה אני יכול לעשות? לשים אותם ביציע ולאבד מהערך שלהם?".

אקס כתום שפחות מצליח בירוק הוא ירדן שועה ועליו אמר אברמוב: "מדובר בשחקן גדול. כנראה שאין חיבור בינו לבין המאמן. לא היו לו בעיות משמעת בבני יהודה. אני אשמח מאוד לקבל אותו בהשאלה, אבל זה לא הוגן כי יענק'לה שחר שילם עליו הרבה כסף".

בתוך כך, המלפפון החם לקראת ינואר הוא איסמעילה סורו, שמושך התעניינות מסלטיק. "כרגע אין הצעה עליו. הם בקשר עם הסוכן שלו, דודו דהאן, ואם תגיע הצעה רשמית הוא יילך", הבהיר הבעלים.

בעל הבית הגן על המאמן יוסי אבוקסיס, שגם מקבל אש מכיוון הקהל: "שתי קבוצות גדולות רצו אותו והוא בחר להישאר. גועל נפש מה שהאוהדים עושים לו. אני ויוסי בוחרים יחד את השחקנים. אני לא חושב שטעינו ואם טעינו זה לא סוף העולם".

על מערכת היחסים ביניהם אמר: "אנחנו חברים. אני מדבר עם יוסי הרבה על כדורגל, אבל לא קובע לו. אני חושב שבעלים ומאמן צריכים לעבוד בשיתוף פעולה, אך בסוף הוא מקבל את ההחלטות כמו מנכ"ל. עם זאת, אני לא שואל אותו אם למכור שחקנים. הוא עובד אצלי".

למרות שבני יהודה סיימה בפלייאוף העליון אשתקד ואף זכתה בשני גביעים תחתיו, הקהל לא מגיע למגרש. "אני מצטער שזה קורה ואני לא יודע מה הסיבה לכך", סיכם אברמוב, "חזרנו לבלומפילד, אז גם הוא לא טוב להם. תמיד יש סיבות וטענות, כשאני הייתי אוהד הייתי מגיע גם לימק"'א. המתקן החדש של בלומפילד לא מתאים לבני יהודה, אבל מצד שני עיריית ת"א השקיעה הרבה כסף. עזיבה לא תהיה מכובדת כלפי ראש העיר. יש לנו חוזה לחמש שנים וצריך לכבד אותו".