בן והבה סובל מקרע חלקי בגיד האכילס

בלם הפועל חיפה ינותח. יואב כץ יקדים את בואו לישראל

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  06.01.20 - 18:45
תחילת כתבה

אסופת הפצועים של הפועל חיפה קיבלה בשבת חבר חדש: בן והבה. הבלם, שנפצע בהפסד להפועל חדרה עבר צילום כשהאבחנה הראשונית היא קרע חלקי בגיד האכילס. למרות זאת, האבחנה אינה סופית מכיוון שהפציעה טרייה והוא יעבור צילום נוסף.

בכל מקרה ההיעדרות תהיה ארוכה והוא יצטרך לעבור התערבות כירורגית. בינתיים והבה שוחח עם אנשי כדורגל והתייעץ בין היתר עם תומר חמד, שעבר פציעה דומה. בלם הפועל חיפה בוחן אפשרות לעבור את הניתוח אצל המנתח השבדי שניתח את חמד ויוסי בניון.

במידה שמדובר בקרע מלא בגיד האכילס זמן ההחלמה עומד על 8-10 חודשים. בהפועל חיפה מתכוננים לסיטואציה שווהבה וגל אראל סיימו את העונה בשל פציעות.

בין לבין, יואב כץ התראיין ל"מגרש פתוח" ודיבר על מצבה של הפועל חיפה: "הפציעות גורמות למצב רוח לא טוב. יש כאלה שמשבר עושה אותם יותר חזקים ויש כאלה שיותר חלשים". מלבד זאת, הבעלים חשף את דעתו של חיים סילבס על השבתו של גבריאל תמאש: "היתרונות של תמאש גדולים מהחסרונות. אני הייתי רוצה שיחזור ואני יודע שגם הוא רוצה. אני מאמין שגם המאמן היה רוצה שחקן ברמתו".

בתוך כך, כץ החליט להקדים את בואו לישראל על מנת לקדם משאים ומתנים לחיזוק הסגל, וכן כדי לסייע בהכנה המנטאלית לקראת המשחק בשבת מול מ.ס אשדוד, שבו הפועל חיפה תנסה לקטוע רצף של ארבעה הפסדים.

בינתיים, בלם שהפועל חיפה כן הצליחה לשים עליו את ידה הוא מיקי סירושטיין, שסיכם לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת והגיע לאימון. הבלם שיחק בליגה התאילנדית שהסתיימה לפני יותר מחודשיים ומאז הוא לא התאמן באופן סדיר.